in ,

Apple’ın piyasa değeri 3 trilyon doları aştı

Apple’ın hisse değeri, bir günde yüzde 1’in üzerinde artarak 193,15 dolara kadar yükseldi. Böylece teknoloji devinin piyasa değeri, geçen yılın ocak ayından bu yana ilk kez 3 trilyon doların üzerine çıktı.

ABD’li teknoloji şirketi Apple’ın piyasa değeri, geçen yıl ocak ayından bu yana ilk kez 3 trilyon doların üzerine çıktı.
Yıl başından bu yana hisseleri yüzde 50’nin üzerinde değer kazanan Apple’ın hisse değeri, bugün yüzde 1’in üzerinde artarak 193,15 dolara kadar yükseldi. Böylece dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın piyasa değeri 3,03 trilyon doları buldu.

3 TRİLYON DOLARIN ÜZERİNE ÇIKAN İLK ŞİRKET OLMUŞTU

Piyasa değeri ilk kez 2 Ağustos 2018’de 1 trilyon doları bulan Apple, 19 Ağustos 2020’de de 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmıştı. Şirketin piyasa değeri ilk olarak Ocak 2022’de kısa bir süre 3 trilyon doların üzerine çıkmış ve Apple “3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ilk şirket” olmuştu.

VİSİON PRO TANITIMI ETKİLİ OLDU

Analistler, Apple’ın ikinci çeyrekte beklentilerin üzerindeki iPhone satışlarının ve haziran ayında tanıttığı “Vision Pro” başlığı dahil piyasaya sürmeyi planladığı yeni ürünlerinin şirketin ekonomik belirsizliğin olduğu bir dönemde bile dayanıklılığını gösterdiğini belirtti.

Ne düşünüyorsunuz?

Bitcoin ETF başvurusu reddedildi, direnç kırılamadı.

HappyFunCorp

Tiny, Twitter ve Amazon gibi uygulamaları geliştiren üretken bir şirket olan HappyFunCorp’u 30 milyon dolara satın aldı!