in

Yerli oyun girişimi Arvis Games, 500 bin dolar tohum yatırım aldığını açıkladı!

Arvis Games 500 Bin Dolar Yatırım Aldı
Arvis Games 500 Bin Dolar Yatırım Aldı

Türk oyun geliştirme şirketi Arvis Games, strateji türündeki yüksek katma değerli oyunlarıyla dikkat çekiyor. 2019 yılında Atakan Cankorur, Simon Karataş, Tuna Pamir ve Arda Çevik tarafından kurulan bu girişim, 2021 yılının Eylül ayında Re Pie Portföy’den 4,2 milyon TL‘lik yatırım almıştı.

Şimdi ise Boğaziçi Ventures liderliğindeki 500 bin dolarlık tohum yatırım turunda 500 bin dolar daha yatırım alarak büyüme hedeflerini güçlendiriyor.

Yatırımcılar Neden Destek Oluyor?

Mevcut yatırımcılar Re-pie ve bir melek yatırımcının da katıldığı bu yatırım turu, Arvis Games’in özellikle kutu oyunları, mobil ve PC oyunları kategorilerinde yüksek katma değere sahip oyunlar yapma vizyonuna destek oluyor. Kanada ve İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren şirket, özellikle strateji türündeki mid-core oyunlarla pazarda kendine bir yer edinmeyi hedefliyor.

Arvis Games Oyunlar
Arvis Games Oyunlar

Geliştirdikleri oyunlara baktığımızda, eklenti paketine sahip “Board Royale” adlı kutu oyunu ve “Fight Buddy” adlı mobil oyunları öne çıkıyor. Arvis Games’in yazılım altyapısı, mid-core oyunları hızlı bir şekilde geliştirebilme ve test etme imkanı sağlıyor. Şu anda da “Board Royale” IP’si içerisinde geçen bir mobil kart oyunu üzerinde çalıştıkları biliniyor.

Arvis Games Neyi Hedefliyor?

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Atakan Cankorur, şirketin kuruluşundan bu yana gerçek hayatta yaşanamayacak deneyimleri oyuncularına sunmayı amaçladıklarını ifade ediyor. Mid-core ve üzeri oyunlarla oyunculara bu deneyimleri sunabileceklerine olan inancını da paylaşıyor.

Şirket, aldığı yeni yatırımlarla ve stratejik odaklarıyla oyun dünyasında önemli bir aktör haline gelmeye devam ediyor. Oyunculara farklı ve heyecan verici deneyimler sunma hedefiyle ilerlemeye devam eden Arvis Games’i gelecekteki başarılarını bekliyor olacağız.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

FeelBetter

İlaç yönetim platformu FeelBetter, 5.9 milyon dolar yatırım aldı!

Sorb

Yerli foodtech girişimi Sorb, 3 milyon TL tohum yatırım aldığını açıkladı!