in

Web3 girişimi Bastion, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Bastion
Bastion

Web3 alanında faaliyet gösteren Bastion, son tohum turunda “25 milyon dolar” yatırım aldığını duyurdu!

Bu yatırım turunu Andreessen Horowitz (a16z) liderliğinde gerçekleştiren girişim Autograph, Laser Digital Ventures, Not Boring Capital, Robot Ventures, Alchemy Ventures ve Aptos Ventures gibi önemli yatırımcılar da katıldı.

Bastion nedir?

Girişim, özellikle “kurumsal şirketlere odaklanan bir Web3 orkestratörü” olarak kendini tanımlıyor. Şirketin temel amacı, kurumların Web3 çözümleri üretmelerini kolaylaştırmak. Bastion’un sunduğu çözüm, güvenli ve yasalara uygun bir alt yapı oluşturarak Web2 ve Web3 dünyalarını en iyi şekilde bir araya getiriyor. Böylece şirketler, kullanıcıların ödeme yapma, oyun oynama, bağlantı kurma ve alışveriş yapma gibi işlemlerini yeni ve yenilikçi yollarla gerçekleştirmelerine olanak tanıyor. Aynı zamanda bu işlemler sırasında Bastion, veri analizi aracılığıyla değerli iç görüler sunuyor.

Ne sunuyorlar?

Girişim’in sunduğu ürünler üç ana başlık altında toplanıyor: dijital varlık sahipliği ve gelir elde etme, akıllı işlem yönlendirme ve müşteri analitiği. Şirketin finansal işlemler için akıllı yönlendirme sistemiyse, işlemlerin zincir üzerinde mi yoksa zincir dışında mı gerçekleştirileceğini seçme imkanı sunuyor. Bu sayede işletmeler için ölçeklenebilirlik ve maliyet verimliliği sağlanırken, kullanıcılar da işlemlerini anlık olarak tamamlayabiliyorlar.

Yatırımı nasıl kullanacaklar?

Yeni aldığı yatırımı, şirket operasyonlarını genişletmek, mühendis ekibini büyütmek ve sunduğu çözümleri daha da çeşitlendirmek için kullanmayı planlıyor. Bu hamlelerle birlikte Bastion, Web3 dünyasında daha da etkileyici bir rol oynamayı hedefliyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Writer

Üretimsel yapay zeka girişimi Writer, 100 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Wamo

Fintech girişimi Wamo, Finberg ve Re-Pie’dan 1,5 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!