in , , ,

Bilişim Vadisi yeni nesil yatırım ile 4. GSYF‘yi kurdu

Gebze’de yer alan teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi ve Arz Portföy 500 milyon TL yatırım hedefi ile 4. Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu (GSYF) kurdu. Fon ile 1.000 teknolojik girişime yatırım yapılması ve fon büyüklüğünün üç yıl içerisinde 500 milyon TL büyüklüğe erişmesi bekleniyor.

4. GSYF ile bireysel ve kurumsal yatırımcının kültürel dönüşümü sağlanması amaçlanıyor. Yatırımcılara katılım finans ilkeleri çerçevesinde yatırım yapma olanağı sunuluyor. Kurumdan yapılan açıklamaya göre artık ev ve arsa almak yerine teknoloji şirketlerine yatırım yapmak kolaylaşıyor. Fona her ay giriş yapılabiliyor.

Hangi sektörlere yatırım yapılacak?

Başta mobilite, bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık, enerji, derin teknoloji, finans, siber güvenlik ve tarım sektörleri olmak üzere yeni teknoloji girişimlerine yatırım yapılacak.  Fon kapsamında girişimlere 400 bin TL’den 2 milyon TL’ye kadar yatırım yapılması planlanıyor. Yatırımcıların fona yatırmış oldukları yatırımdan çıkış yapabilmesi için fon süresinin tamamlanması gerekiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Martı çalışanlarına toplam 200 milyon TL değerinde hisse verdi

Türkiye’nin ilk Kurumsal Girişim Sermayesi Konferansı yapıldı.