in

Binance, Dünya Çapında 1000 Çalışanını İşten Çıkardı!

Binance Dünya Çapında 1000 Çalışanını Çıkardı
Binance Dünya Çapında 1000 Çalışanını Çıkardı

Kripto para borsası Binance’in, maliyetleri düşürme ve yeteneklerini yeniden yapılandırma çabaları kapsamında Hindistan’da yaklaşık 36 çalışanını işten çıkardığı bildirildi. Son birkaç hafta içinde dünya genelinde gerçekleştirilen işten çıkarmaların bir parçası olarak, 1.000’den fazla çalışan etkilendi.

Kaynaklar, Wall Street Journal‘a, müşteri hizmetleri ekibinin bu hafta yapılan işten çıkarmalardan “ağır şekilde etkilendiğini” belirtti ve Hindistan’daki tüm işten çıkarmaların tamamen müşteri hizmetleri departmanıyla ilgili olduğunu ekledi.

Binance Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Rapora göre, toplu işten çıkarmalar öncesinde Binance’in 8.000‘den fazla çalışanı bulunuyordu. Küresel istihdam kesintileri muhtemelen şirketin toplam iş gücünün üçte birini etkileyecek ve kripto para devinin iş beklentilerini “radikal” bir şekilde azaltabilir.

Binance sözcüsü, gelişmeyi doğrulayarak,

“Bir sonraki büyük boğa döngüsüne hazırlanırken, kuruluşun genelinde çevik ve dinamik olabilmek için yetenek yoğunluğuna odaklanmamız gerektiği ortaya çıktı. Bu, bir hak değerlendirme durumu değil, kritik rollerde doğru yetenek ve uzmanlığa sahip olup olmadığımızı yeniden değerlendirme durumudur” dedi.

Şirket, işten çıkarılan çalışan sayısıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı açıklamayı reddetti.

Sizce Binance‘ın bu kararı, firmaya ve borsalara nasıl yansıyacak?

Daha fazla yazımız için buraya tıklayarak okuyabilirsiniz!

Ne düşünüyorsunuz?

Yapay Zeka Platformunda Olan Causaly 60 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Google Bard

Google’ın Yapay Zeka Botu Bard’a Yeni Özellikler Geldi!