in

Bosforas, 22.5 milyon TL değerleme üzerinden 2.7 milyon TL yatırım aldığını açıkladı!

Bosforas
Bosforas

BTM (Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Altun, Bosforas adlı girişime 22.5 milyon lira değerleme üzerinden 2.7 milyon liralık yatırım yaparak destek verdi!

Bu yatırım, şirketin global pazardaki varlığını ve tanınırlığını artırmayı hedeflemektedir. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) girişimcilik faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla kurduğu BTM’den bir yatırım haberi daha gelmiş oldu.

Yatırımı gerçekleştiren isim, İTO Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Yavuz Altun oldu. Altun, BTM’nin girişimlerinden Bosforas’a 22.5 milyon TL değerleme üzerinden 2.7 milyon TL yatırım yaptı.

Bosforas nedir?

Bosforas, lojistik ve teknoloji destekli çözümler sunarak Türkiye ve çeşitli ülkelerde hizmet veren bir B2B e-ticaret platformudur.

Girişim, üreticilerin, dağıtıcıların ve toptancıların ürünlerini dijital pazarlama ve yeni nesil iletişim araçlarıyla daha geniş kitlelere ve coğrafi alanlara ulaştırmasını kolaylaştırır. Özelleştirilmiş lojistik ve finansal çözümler sunarak KOBİ’lerin toptan ürünlere ve hizmetlere tek bir platformdan erişmesine olanak tanır. Bosforas, bu yeni yatırımın sağladığı kaynaklarla global pazardaki varlığını artırmayı ve daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflemektedir.

Bu yatırım ile birlikte, 2023 yılı içinde BTM’nin girişimlerine yapılan yatırım değerlemesi toplamda 1 milyar 66 milyon 278 bin TL‘ye ulaşmış oldu. BTM, kuruluşundan bu yana toplamda ise 5 milyar 268 milyon 730 bin TL değerleme üzerinden yatırım almış durumda!

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

OneNewOne

OneNewOne, Alesta’dan 1 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!

Open Cosmos

Uydu teknolojilerine odaklanan Open Cosmos, 50 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!