in

ChatGPT önümüzdeki hafta Android’e geliyor!

Chatgpt Androide Geliyor
Chatgpt Androide Geliyor

ChatGPT, iOS için lansmanından tam iki ay sonra, hareket halindeyken sohbet chatini kullanmak isteyen Android kullanıcıları için “ön sipariş” verebileceğini açıkladı!

Eğer iPhone versiyonu kadar Android versiyonu da popüler olursa, önümüzdeki birkaç hafta içinde büyük ilgi göreceğini tahmin ediyoruz.

ChatGPT OpenAI
OpenAI

ChatGPT’yi iOS’da Kaç Kişi İndirdi?

Herhangi bir mobil kullanıcı, ChatGPT’ye ve diğer OpenAI araçlarına web arayüzü aracılığıyla erişebiliyordu. Ancak uygulamanın üstün deneyimi ve daha birçok özelliği ile çoğu kullanıcıyı ikna etmiş gibi gözüküyor. iPhone kullanıcıları ilk haftada uygulamayı “yarım milyon kez indirdi” ve herkesi de etkiledi.

Android’deki ChatGPT uygulaması, işlevsellik açısından iOS ile neredeyse aynı görünüyor. Yani web tabanlı sürümün sahip olduğu özelliklerin çoğunu baz alıyor. Görüşmelerinizi ve tercihlerinizi cihazlar arasında senkronize edebilmeniz gerekiyor. Bu nedenle, evde iPhone ve işte Android kullanıyorsanız endişelenmenize gerek yok.

OpenAI
OpenAI

ChatGPT iOS ile Android Sürümü Aynı mı Olacak?

Tabii ki uygulama, tamamen birebir aynı olmayacak. Çünkü iki mobil işletim sistemi birçok yönden farklılık gösteriyor. Örneğin, iOS’taki uygulamaya Haziran ayında eklenen Siri ve Kısayollar açıkça Android’e aktarılmayacak. Ancak Android kullanıcılarının benzer bir şey alması da muhtemel gibi gözüküyor.

OpenAI, Twitter’da Android uygulamasının muhtemelen ilk olarak ABD’de “önümüzdeki hafta kullanıcılara sunulacağını” belirtti. Diğer ülkeler için herhangi bir plan belirtilmedi, ancak muhtemelen birkaç hafta veya ay sonra yayınlanmalarını bekliyoruz. İlk çıkışından bir hafta sonra bir düzine ülkede daha mevcuttu.

Uygulama Play Store’da yayınlandığında haber almak için “ön kayıt” yaparak bilgilendirilmeyi seçebilirsiniz.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Comments are closed.

One Comment

Yapay Zeka Temelli Faladdin’in Kurucusu Türk Girişimci Sertaç Taşdelen’in Başarı Hikayesi

SWOT Analizi Nedir?

SWOT Analizi Nedir?