in

CODE360, Alesta Yatırım’dan 23,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı!

CODE360
CODE360

Alesta Yatırım, son bilgilerine göre, mobil platformlar için güvenli sürüş ve kaza önleme teknolojileri geliştiren CODE360 girişimine 23,7 milyon TL değerleme üzerinden yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırım ile birlikte CODE360 şirketinin yüzde 3 hissesi, Alesta Yatırım’a ait oldu.

CODE360’a Yapılan Yatırımın Miktarı Nedir?

Detaylar belirtilmese de yaklaşık olarak 700 bin TL miktarında bir yatırımın yapıldığı söylenebilir. Girişim, geliştirdiği teknoloji sayesinde, potansiyel kaza riski taşıyan bölgelere araç yaklaşırken sürücüyü önceden uyararak olası kazaların önlenebilmesini sağlıyor.

CODE360 Alesta Yatırım
CODE360 Alesta Yatırım

Yatırım Ne İçin Kullanılacak?

Girişimin açıklamalarına göre, bu yeni yatırım, uygulamanın iş birlikleri aracılığıyla global düzeyde daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırılmasını ve aynı zamanda karayollarındaki tehlikeli bölgelerin belirlenmesi süreçlerindeki zaman ve maliyetleri azaltmayı amaçlayan yapay zeka destekli yazılım çözümlerinin geliştirilmesi için kullanılacak.

Girişimin kurucusu Tanju Tekgöz, güvenli sürüş ve kaza önleme teknolojilerini, farklı marka ve modellerdeki araçlarda kullanılabilecek yazılım çözümleri ile destekleyerek sürücülerin ve yolcuların güvenliğini en üst seviyeye taşımayı hedeflediklerini ifade etti. Alesta Yatırım ise, yatırım ekosistemine yaptığı bu yeni katkıyla aktif bir oyuncu olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Studio Billion

Yerli mobil oyun girişimi Studio Billion, Seri A öncesi köprü yatırım turunu başarıyla tamamladı!

VLX

Yerli mobil oyun girişimi Veloxia, yatırım aldığını açıkladı!