in ,

Buğra Akcay ve Uğur Kaner’in de bulunduğu Collective, 50 milyon dolar yatırım aldı.

Freelance çalışanları hedefleyen finansal yönetim platformu Collective, son yatırım turunda 50 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurdu. Bu B serisi yatırım turuna Gradient Ventures, Innovius Capital, The General Partnership, General Catalyst, QED, Expa ve Better Tomorrow Ventures gibi önemli yatırımcılar katıldı. Bu yeni yatırım ile birlikte Collective’in toplamda 82 milyon dolarlık bir yatırım aldığı biliniyor.

collective

Bu yatırımı yapay zeka destekli yeni finansal yönetim çözümünün lansmanı ve ekibin büyütülmesi için kullanmayı planlıyor. Şirketin CEO’su Hooman Radfar, gelecek bir yıl içinde çalışan sayısını %30 oranında artırmayı hedeflediklerini belirtti. Şirket, freelance çalışanlara finansal tavsiyeler, muhasebe özellikleri, vergi düzenlemeleri ve potansiyel vergi tasarruflarının hesaplanması gibi avantajlar sunan bir platform olarak öne çıkıyor.

Önceki Yatırım Turundan Sonra Collective Daha’da Büyüdü.

Önceki A serisi yatırım turundan bu yana hızlı bir büyüme süreci yaşayan Şirket, gelirlerini yaklaşık 10 katına çıkarmayı başardı. Yapay zeka destekli yeni finansal yönetim çözümünün kullanıma sunulmasıyla birlikte, şirketin büyümesini sürdürmesi ve sektördeki konumunu güçlendirmesi bekleniyor. Collective‘in bu yeni yatırımı, freelance çalışanların finansal yönetim ihtiyaçlarına daha etkili ve kullanıcı dostu bir çözüm sunma vizyonunu desteklemektedir.

Ne düşünüyorsunuz?

Türkiye’deki Girişimlere 2023’ün İlk Yarısında 111 Milyon Dolar Yatırım

Twitter, Threads Arama Sonuçlarına Sınırlama Getirdi