in

Yapay zeka destekli sağlık girişimi Covera Health, 50 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Covera Health
Covera Health

Yapay zeka temelli sağlık teknolojisi şirketi Covera Health, radyoloji sektöründe yeni standartlar oluşturmayı hedefliyor. Bu bağlamda, 50 milyon dolarlık bir C serisi yatırımın yanı sıra CoRead isimli, yapay zeka temelli radyoloji kalite güvencesi şirketinin de satın alındığını açıkladı. Bu hamlenin arkasında Insight Partners‘ın liderliği bulunuyor.

Covera Health’in projesi CoRead nedir?

CoRead, radyoloji sektöründeki performansı yükseltmeye yönelik özel yapay zeka çözümleriyle tanınıyor. Covera Health, CoRead’in bu derin uzmanlığını kendi platformuna entegre ederek daha kapsamlı hizmetler sunmayı amaçlıyor. CoRead’in başkanı Lawrence Ngo, bu birleşmeyle Covera Health ekibine katılacak.

Ne yapıyorlar?

2017 yılında Ron Vianu öncülüğünde kurulan girişim, radyoloji alanındaki yapay zeka destekli teknolojik çözümleriyle biliniyor. Şirket, radyoloji görüntülemesinde doğruluk ve kaliteyi artırmayı hedefleyen analiz ve tanı araçları geliştiriyor. Covera, veri bilimi ve yapay zeka araçlarıyla radyologlara ve sağlık kuruluşlarına, daha kesin ve hızlı değerlendirmeler yapabilme yeteneği kazandırıyor.

Covera’nın sunduğu bu yenilikçi çözümler, tıbbi görüntüleme süreçlerinde doğru teşhis konulmasına, tedavilerin daha etkin bir şekilde yürütülmesine ve genel olarak hasta bakım kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Oro Labs

Oro Labs, Felicis liderliğinde 34 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Cast AI

Bulut harcamalarına odaklanan Cast AI, 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!