in

Yapay zeka modelleri için güvenlik ve uyumluluk yazılımı sunan Cranium, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Cranium
Cranium

Yapay zeka sektörü, her geçen gün daha da büyüyor ve bu büyümeyle birlikte güvenlik ve uyumluluk konularındaki ihtiyaçlar da artıyor. Cranium, bu ihtiyaçları karşılamak üzere sunduğu yazılımla adından söz ettiriyor. Şirketin son duyurusuna göre, A serisi yatırım turunda 25 milyon dolarlık bir yatırımı hedefine koydu ve bu tur, Telstra Ventures öncülüğünde başarıyla tamamlandı.

Bu yatırım turuna katılan diğer önemli isimler arasında KPMG LLP ve SYN Ventures da yer alıyor. Girişimin bu turda elde ettiği 25 milyon dolarlık yatırım, şirketin bugüne dek aldığı toplam yatırımı 32 milyon dolara çıkardı.

Cranium nedir?

New Jersey merkezli ve 2022 yılında Felix Knoll, Jonathan Dambrot ve Paul Spicer tarafından kurulan girişim, yapay zeka projelerinin güvenliğini ve uyumluluğunu denetleyen bir yazılım platformu sunuyor. KPMG’nin kuluçka programından çıkan bu girişim, alınan son yatırımı inovasyon, Ar-Ge ve genel büyüme stratejilerine yatırım yaparak kullanmayı planlıyor.

Ne sunuyorlar?

Cranium’un “Cranium Enterprise” adındaki yazılım platformu, şirketlere yapay zeka çalışmalarını yakından takip edebilme ve güvenlik zafiyetlerini tespit edebilme olanağı sunuyor. Ancak girişimin özelliği sadece bu değil; aynı zamanda kullanıcılarına, yapay zeka ve makine öğrenimi projelerinin uyumluluk ve güvenilirlik raporları da sağlıyor.

Yapay zeka teknolojilerinin giderek daha merkezi bir rol oynamaya başladığı bu dönemde, Cranium gibi platformların önemi daha da artıyor. Güvenlik ve uyumluluk ihtiyaçlarının artan önemi göz önüne alındığında, girişim benzeri çözümlerin sayısının artması beklenen bir gelişme olacak.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

GaN Systems

Çip üreticisi GaN Systems, Infineon Technologies tarafından 830 milyon dolara satın alındığını açıkladı!

Oro Labs

Oro Labs, Felicis liderliğinde 34 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!