in

Tehdit istihbaratı girişimi Cyble, 24 milyon dolarlık yatırım aldı!

Cyble
Cyble

Cyble, kendisini “tehdit istihbaratı sağlayıcısı” olarak tanımlayan bir siber güvenlik kuruluşudur.

Bugün, Blackbird Ventures ve King River Capital’in liderlik ettiği B Serisi fonlama turunda 24 milyon dolar topladığını duyurdu. Bu fonlama turuna Spider Capital, January Capital ve Summit Peak de katıldı. Elde edilen yeni nakit, şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Beenu Arora’nın genel Ar-Ge çalışmaları ve pazar genişlemesi için kullanılacak!

Cyble Saldırı Yüzeyi Yönetimi
Cyble Saldırı Yüzeyi Yönetimi

Cyble Ne Yapıyor?

Cyble, dijital risk ayak izlerini haritalamak ve azaltmak amacıyla karanlık web ve “yüzey web” verilerini izlemektedir. Ayrıca, özel tehdit avı çözümleri sunarak müşterilerinin siber güvenliklerini korumaya odaklanmaktadır. İddialarına göre, 6.000’den fazla “darknet” pazar yerinde, yani genellikle yasa dışı dosya paylaşımı için kullanılan pazar yerlerinde görünürlüğe sahiptir.

Kuruluşların giderek artan siber güvenlik tehditleriyle mücadele etmek için tehdit istihbaratını anlamak ve analiz etmek için özel ekiplere ve bütçelere sahip olduğu belirtilmektedir. Ancak, bazı uzmanlar, beceri eksikliğinin tehdit istihbaratı çabalarını sınırlayabileceğini vurgulamaktadır.

Toplamda Ne Kadar Fon Alındı?

Şirketin siber güvenlikte yapay zeka kullanımı ve platformunun tehditleri belirleme ve koruma sağlama yetenekleri övgü almaktadır. Atlanta, Georgia merkezli olan şirket , bugüne kadar toplamda 38,6 milyon dolar fon sağlamıştır.

Şirketin B Serisi fonlama turundan elde ettiği nakit, şirketin büyüme ve başarı ivmesinin bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir. Siber güvenlik alanında girişimlerin toplam fonlama miktarı son çeyrekte %63‘lük bir düşüş gösterdi, ancak Cyble’ın yatırım almış olması, sektördeki güçlü konumunu ve talebi yansıtıyor gibi görünüyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Finceptor

Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye’den 3,5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı!

Leaf Space

Uydu teknolojisi girişimi Leaf Space, 20 milyon euro yatırım aldı!