in

Yeni nesil işe alım platformu DigitalWisers, 8 milyon euro değerleme üzerinden tohum yatırım aldı!

DigitalWisers
DigitalWisers

Yapay zeka destekli bir crowdsourcing (kitle kaynak) platformu olan DigitalWisers, işverenlere en uygun yetenekleri hızlı ve etkili bir şekilde bulmayı amaçlayarak tohum turunda 8 milyon euro değerlemeye dayalı bir yatırım aldığını duyurdu. Yatırımcıların kim olduğu henüz açıklanmadı!

DigitalWisers nedir?

DigitalWisers platformu, topluluklar için özel olarak tasarlanmış ‘Blok’ adını taşıyan iş eşleştirme alanlarını içeriyor. Bu platform, sektör liderleri, insan kaynakları uzmanları veya geniş bir profesyonel ağı olan bireyler tarafından oluşturulan blokları içeriyor. Bloklar, özel sektörlerde uzmanlaşmış çeşitli kuruluşlar ve organizasyonlar tarafından da yönetiliyor. Şirketler, bloklara abone olarak, blok içindeki yeteneklerin profillerine erişebilir ve iş ilanlarını bu bloklarda yayınlayabiliyorlar.

Girişim, tüm eşleştirme süreçlerinde adayları işe uygunluklarına göre sıralayan yapay zeka tabanlı bir “DWS Score” kullanmaktadır. Bu dinamik eşleştirme skoru olan “DWS Score”, şirketlerin işe alım süreçlerini hızlandırırken aynı zamanda işverenlerin adayları manuel olarak inceleme yükünü de azaltır. Bu model sayesinde şirketler, aradıkları nitelikli adaylara daha hızlı ulaşabilirken topluluk liderlerine yeni bir gelir modeli sunmuş olurlar.

Hedefleri ne?

DigitalWisers, büyümesini sürdürerek her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Aldığı yatırım ile birlikte önümüzdeki dönemde global ofisler açmayı ve İngiltere, Kuzey Avrupa ve MENA bölgesinde operasyonlara odaklanmayı planlıyor. Şirket, bu bölgelerdeki büyüyen işgücü piyasası ve yüksek nitelikli aday taleplerinin artışı nedeniyle topluluk odaklı yetenek kazanımının dijital platformu olarak konumlanmayı amaçlıyor.

Bu yeni yatırım sayesinde DigitalWisers, ürün özelliklerini geliştirme, ekibini genişletme, pazarlama faaliyetlerini finanse etme ve çözümlerini global çapta genişletme hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Superluminal Medicines

İlaç keşif şirketi Superluminal Medicines, 33 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Star Therapeutics

Biyoteknoloji girişimi Star Therapeutics, 90 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!