in

Otonom yapay zeka güvenlik ajanları geliştiren Dropzone AI, 3,5 milyon dolar yatırım aldı!

Dropzone AI
Dropzone AI

Dropzone AI, gerçekleşen tohum yatırım turunda Decibel Partners öncülüğünde 3.5 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Dropzone AI Ne Yapıyor?

Önceden eğitilmiş yapay zeka güvenlik araçlarını kullanan Dropzone AI, insan güvenlik analistleriyle işbirliği yaparak tekrarlayan görevleri yerine getiriyor ve uyarıları incelemekte olan gelişmiş dil modellerini kullanıyor. Bu araçlar, uzman güvenlik analistlerinin bilişsel süreçlerini ve tekniklerini taklit ediyor.

Dropzone AI, çoğu güvenlik ekibinin günlük olayların yalnızca “yaklaşık %10’unu” tam anlamıyla araştırabileceğini iddia ediyor.

Yapay zeka ve üretken yapay zeka teknolojilerinin hızla ilerlemesi, siber güvenlik alanında hem güvenlik uzmanlarının hem de kötü niyetli hackerların yeni yetenekler kazanmasına yol açtı.

Şirketler Ne Yapmak Zorundalar?

Şirketler, artık insanların yalnızca başlarına ayak uyduramayacağı bir noktaya geldiklerini kabul etmek zorundalar. Dropzone’un CEO ve kurucusu Edward Wu, savunma yeteneklerini otomatikleştirmek ve güçlendirmek için tamamen yeni ve geliştirilmiş bir yaklaşımla donanmaları gerektiğini belirtti.

Daha önce Wu, Seattle merkezli güvenlik şirketi ExtraHop’ta sekiz yıl geçirdi. Bu şirket, 2021 yılında özel sermaye şirketleri Bain Capital ve Crosspoint Capital tarafından satın alındı. Wu, Şubat ayında ayrılmadan önce Şirketin Kıdemli Bilim İnsanı pozisyonunda bulunuyordu.

Tohum turundaki diğer destekçiler arasında Pangea Security’nin CEO’su ve Phantom Cyber’ın kurucusu ve eski CEO’su Oliver Friedrichs; Duo Security’nin kurucu ortağı ve eski CTO’su Jon Oberheide; ve ExtraHop’un kurucu ortağı ve CTO’su Jesse Rothstein bulunuyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

TeamSec

TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!

Hungri Games

Hungri Games, 1.9 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!