in ,

E-İhracat Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

E-İhracat Ödeme Yöntemleri
E-İhracat Ödeme Yöntemleri

Bugün sizlere dünyaya açılmanızı sağlayacak olan “E-İhracat Ödeme Yöntemleri” hakkında gereken tüm detayları anlatacağız. Bu yazıyı okuduğunuzda aklınızda herhangi bir soru kalmayacak. Bize “E-İhracat Ödeme Yöntemi hakkında danışmak istediğiniz bir soru olursa “İletişim” sayfasından ulaşabilirsiniz!

E-İhracat Ödeme Yöntemi Nelerdir?

Ödeme yöntemleri pek çok alternatifi içinde barındırdığı gibi pazarlara göre de farklılık göstermektedir. Örneğin, Danimarka’daki tüketiciler genellikle hızlı ve kolay ödemelerde uzmanlaşmış bir İsveç bankacılık şirketi olan Klarna ile ödeme yapar. Meksika’da ise tüketiciler çevrimiçi işlemlerde en çok Oxxo’yu kullanırlar.

Ödeme Yöntemi Nedir?
Ödeme Yöntemi Nedir?

Ülkelere göre ödeme tercihlerinin ne kadar farklılık gösterdiğini görmek için, dört benzersiz pazardaki en popüler ödeme yöntemlerine bakılmalıdır;

Çin E-İhracat Ödeme Yöntemi

Çin, e-ihracat yaparken kullandığı ödeme yöntemi aşağıdaki listedeki gibidir.

  • Alipay
  • UnionPay
  • WeChat Pay

Brezilya E-İhracat Ödeme Yöntemi

Brezilya, e-ihracat yaparken kullandığı ödeme yöntemi aşağıdaki listedeki gibidir.

  • Visa
  • Mastercard
  • Boleto
  • Elo

İsveç E-İhracat Ödeme Yöntemi

İsveç, e-ihracat yaparken kullandığı ödeme yöntemi aşağıdaki listedeki gibidir.

Rusya E-İhracat Ödeme Yöntemi

Rusya, e-ihracat yaparken kullandığı ödeme yöntemi aşağıdaki listedeki gibidir.

  • Qiwi
  • Yandex Money

Hangi Yöntem Daha Popüler?

Popüler Ödeme Yöntemleri Nedir?
Popüler Ödeme Yöntemleri Nedir?

Hedef pazarınızdaki hangi ödeme yöntemlerinin yerel tüketiciler arasında en popüler olduğu tespit edilmelidir. Çin’de Alipay dışında bir ödeme yöntemi kullanarak marketten bir su bile alamayabilirsiniz. Rusya’da ise Qiwi ve Yandex Money popülerdir. Hedef Pazar olarak MENA bölgesini belirlediyseniz kapıda ödeme yöntemi kullanmadan başarıya ulaşmanız neredeyse imkansızdır.

Her ödeme yöntemi sağlayıcısının entegrasyon gereksinimleri farklıdır ve bu gereksinimlerin IT ekibinizi nasıl etkileyeceği ve entegrasyon sürecinin ne kadar süreceği hakkında ödeme yöntemini sitenize entegre etmeden derin bir araştırma yapmanız gerekir. Plansız çıktığınız bir entegrasyon hem maliyet hem zaman açısından şirketinizi zarara uğratabilir. Hepsini bir arada sunamıyorsanız hedef bölgede en çok tercih edilen ödeme yöntemleri arasından şirketinizin altyapısına en uygun , maliyet ve zaman noktasında en mantıklı ödeme yöntemini entegre etmekle başlayıp sonrasında diğer ödeme yöntemlerini ekleyerek ödeme sistemlerinizi geliştirebilirsiniz.

Yerel ödeme sağlayıcıları oluşturmak, markanızla yabancı tüketiciler arasında güven oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Şirketiniz kendi web sitesini uluslararası olarak genişletiyorsa, dünyadaki yerel ödeme
sağlayıcılarıyla daha kolay bağlantı kurmanızı ve maliyetlerden tasarruf etmenizi sağlayacak BlueSnap veya Stripe gibi ödeme ortağı şirketler ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

Siz de daha fazla bilgi öğrenmek veya aklınıza takılan soruları bize yöneltmek istiyorsanız hemen “İletişim” sayfasından bize ulaşabilirsiniz!

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

E-İhracat Nasıl Satış Yapılır?

E-Ihracat Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

Dünya e-ihracat pazarının bu yıl 1 trilyon doları aşması bekleniyor