in

DevSecOps platformu Endor Labs, 70 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Endor Labs
Endor Labs

Endor Labs, Lightspeed Venture Partners liderliğindeki turda “70 milyon dolarlık” yatırım aldığını duyurdu.

Endor Labs Ne Yapıyor?

Şirket, DevSecOps yaklaşımını benimseyerek, geliştirme, güvenlik ve operasyonları birleştiren yazılım geliştirme süreçlerine odaklanıyor. Bu yaklaşım, geliştirme ve operasyon ekipleri arasında daha fazla iş birliği ve otomasyon sağlayarak güvenlik açıklarını daha erken ve daha hızlı bir şekilde tespit etmeyi ve çözmeyi hedefliyor.

Endor Labs 70 Milyon Dolar Yatırım Aldı
Yatırım Duyurusu

Yapılan Bu Yatırım Neye Çare Olacak?

Endor Labs, Coatue, Dell Technologies Capital, Section 32 ve 30’dan fazla sektör lideri yöneticinin katıldığı bu yatırım turuyla güçlendi. Girişim, yeni yatırımın verimli uygulama güvenlik programları geliştirmeye yardımcı olacağını vurguluyor.

Girişimin Ana Odak Noktası Nedir?

Şirketin ana odak noktası, daha iyi kod güvenliği sağlamak ve geliştiricileri daha üretken hale getirmektir. Geliştiriciler genellikle güvenlik uyarılarıyla uğraşarak veya güvenlik araçlarını sürekli entegrasyon ve teslimat pipeline’larına entegre etmek ve sürdürmekle zaman kaybederler. Ayrıca, sürekli olarak güvenlik ekipleriyle öncelikleri tartışmak zorunda kalırlar.

Endor Labs Ekip
Endor Labs Ekip

Girişim, platformunu açık kaynak yazılım yönetişimi üzerine inşa etmiştir, çünkü modern uygulamaların yüzde 90’ından fazlası açık kaynaklı yazılımlardan türetilmiştir. Bu platform, ekiplerin güvenli, yüksek kaliteli açık kaynaklı yazılımları seçmelerine ve sürdürmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Böylece güvenlik açığı problemlerini yaklaşık yüzde 80 oranında azaltabileceği iddia edilmektedir.

Endor Labs’in kurucusu ve CEO’su Varun Badhwar, birçok kuruluşun ithal ettikleri açık kaynak yazılımların sadece yüzde 12’sini kullandığını, ancak çoğunu kullanmamalarına rağmen tüm kod tabanındaki güvenlik açıklarını aramak için zaman kaybettiklerini belirtti. Bu nedenle Endor Labs, açık kaynaklı yazılım tedarik zincirindeki riskleri önceliklendirmeye odaklandığını belirtiyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Sorb

Yerli foodtech girişimi Sorb, 3 milyon TL tohum yatırım aldığını açıkladı!

Hopin Etkinlik

Sanal etkinlik platformu Hopin, bazı birimlerini RingCentral’a satıyor!