in

Elektrikli araç mobil şarj istasyonu EVbee, 26 milyon TL hedefle kitle fonlama turuna çıktı!

EVbee
EVbee

Elektrikli araç sahiplerinin menzil ve şarj sorunlarına çözüm sunan mobil hızlı şarj istasyonları sistemleriyle tanınan EVbee, ikinci kez kitlesel fonlama turuna çıktı.

EVbee ne yapıyor?

Şirket, 26 milyon TL hedefiyle yatırımcılardan destek bekliyor. EVbee’nin elektrikli araç sahiplerinin menzil ve şarj endişelerine yenilikçi yaklaşımlarla çözüm getiren yüksek verimli mobil şarj istasyonlarından oluşan sistemleri geliştirdiğini belirtelim.

Bu yeni yatırım turunda, EVbee, 22 Eylül 2023’e kadar sürecek olan kampanyasında, şirketin %15‘lik hissesini yatırımcılara sunarak 26 milyon TL toplamayı amaçlıyor.

Girişimden gelen bilgiye göre, yeni yatırım turunda sunulan paylar, girişimcilerin hisselerinden düşülecek ve ilk kitlesel fonlama turuna katılan yatırımcıların, 1000 TL’nin üzerinde yatırım yaparak ikinci turda da katılmaları durumunda, olası sermaye artışlarından kaynaklanan hisse azalması yaşanmayacak. Girişim, bu yeni yatırım turu başarılı olursa, elde edilen fonun en az 26 milyon TL olması halinde, ilk turda yatırım yapanların %329 – %406 oranında ek bedelsiz hisse almasını sağlayacak.

Ayrıca, yatırımcılar kampanyanın ilk beş iş günü içinde belirli bir ön talep miktarı kadar yatırım yaparlarsa, %10 ilave bedelsiz hisse alacaklar. Ayrıca, fonbulucu Lead Investor Club üyeliğine başvuran ve 50.000 TL‘nin üzerinde yatırım yapan yatırımcılar, diğer kampanyalara ek olarak %2 daha fazla hisse alacaklar.

Geçtiğimiz Mayıs 2022’de EVbee, fonbulucu platformunda en fazla fon toplayan, en fazla yatırımcıya ulaşan ve en çok tıklanan girişim olarak rekorlar kırmıştı. 2.440 yatırımcıdan 7.9 milyon TL toplamış ve sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. EVbee, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne kabul edilerek Teknopark teşviklerinden yararlandı. Ayrıca, Eskişehir Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaparak araç dolumunu ve temiz enerji üretimini sağlamak için alan tahsisi aldı.

EVbee’nin Kurucu Ortağı Ahmet Ozan Çelik, temiz enerji ve şarj sektöründe kritik bir oyuncu olduklarını belirterek, kullanıcıların güvenlik ve konforunu artıran bir inovasyon merkezi haline geldiklerini vurguladı. İkinci yatırım turunun da başarılı geçeceğine inandıklarını ve girişimlerini büyütmek, filolarını oluşturmak ve ülkede yaygınlaşmak istediklerini ifade etti.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Enough

Foodtech girişimi Enough, 40 milyon euro yatırım aldığını açıkladı!

Ghost

B2B pazar yeri Ghost, B serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!