in

İlaç yönetim platformu FeelBetter, 5.9 milyon dolar yatırım aldı!

FeelBetter
FeelBetter

FeelBetter, hasta verilerini kullanarak kişiselleştirilmiş ilaç yönetimi sunan bir yapay zeka platformudur.

FeelBetter Neyi Hedefliyor?

İsrail merkezli şirket, 2018 yılında Liat Primor ve Yoram Hordan tarafından kuruldu. Platform, hastaların sağlık durumları, tıbbi geçmişleri, ilaç etkileşimleri ve klinik yönergelerini analiz ederek ilaç rejimini optimize etmeyi hedefliyor. Amacı, yetersiz ilaç yönetimi nedeniyle ortaya çıkan sağlık sorunlarına çözüm sunmak ve daha iyi bir ilaç yönetimi sağlıyor.

FeelBetter Logo
FeelBetter

FeelBetter Ne Kadar Yatırım Aldı?

Son dönemde FeelBetter, “5.9 milyon dolar” yatırım aldı. Bu yatırım Firstime Ventures ve Shoni Health Ventures liderliğinde gerçekleşti. Random Forest VC, The Group Ventures ve Triventures gibi yatırımcılar da yatırım turuna katıldı. Şirket, yeni yatırımla platformunu geliştirmeyi ve hizmetlerini genişletmeyi planlıyor.

İlaç sektöründe faaliyet gösteren diğer girişimlerin de dikkat çektiği bu alanda, geçmişte Walmart’ın CareZone adlı dijital ilaç yönetimi şirketini satın aldığı gözlemlenmiştir. Yatırımcıların ilaç sektöründeki girişimlere yönelik artan ilgisi de bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin büyümesine katkı sağlıyor.

Öte yandan, Nijerya merkezli Remedial Health adlı bir girişim de ilaç sektöründe dikkat çekiyor. Samuel Okwuada ve Victor Benjamin tarafından 2021 yılında kurulan Remedial Health, eczaneler ve hastaneler arasında ilaç tedarik sürecini daha etkin, hızlı ve güvenilir hale getirerek ilaçların doğrulanmış distribütörlere ve nihayetinde eczanelere ve hastanelere düzenli bir şekilde ulaştırılmasını sağlıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Leaf Space

Uydu teknolojisi girişimi Leaf Space, 20 milyon euro yatırım aldı!

Arvis Games 500 Bin Dolar Yatırım Aldı

Yerli oyun girişimi Arvis Games, 500 bin dolar tohum yatırım aldığını açıkladı!