in

Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye’den 3,5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı!

Finceptor
Finceptor

Finceptor, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından “3,5 milyon dolar” değerleme üzerinden yatırım aldı.

Finceptor Keiretsu
Finceptor Keiretsu

Finceptor Ne Yapıyor?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Finceptor, Web3 projelerinin likidite ve sermaye finansmanını organize edebileceği bir platform olarak faaliyet gösteriyor. Bu yatırım sayesinde Finceptor, Web3 projelerinin token arzı öncesi, token arz ve token arz sonrası aşamalarda finansmana erişmesini sağlayacak.

Şirket, bireysel yatırımcıların 1 dolardan başlayan sermaye korumalı yatırım modelleri ile Web3 proje tokenlarına ICO öncesi, ICO aşaması ve ICO sonrasında OTC gibi yollarla yatırım yapabileceği bir Web3 sermaye ve likidite finansman platformu sunuyor.

Şirketin kurucu ortakları Can Kocagil, Arman Vural Budunoğlu, Güneş Serel, Ege Kafalı ve Emre Dönmez, girişimlerini 1 yılda geliştirdiklerini ve 50 binin üzerinde Web3 yatırımcısıyla ve 5 binden fazla KYC’li kullanıcıyla büyük bir topluluğa ulaştıklarını belirtti.

Finceptor Keiretsu Yatırım Antlaşması
Finceptor Keiretsu Yatırım Antlaşması

Ekip ayrıca, Polygon’un Hypernest DeFi hızlandırma programından mezun olduklarını ve şirketin Web3 dünyasının önemli isimlerinden Brinc ve Türkiye’deki önemli bankalardan Yapı Kredi ve Neohub tarafından desteklendiğini ifade etti.

Şirket, finansal ürünlerle ICO öncesi ve sonrasındaki aşamalarda likidite finansmanı sağlayarak, fonlanan Web3 projelerinin DeFi dünyasında daha derin ve verimli marketlere sahip olmasını hedefliyor. Aynı zamanda yatırımcı koruma modelleri, esnek yatırım ön koşulları, regülasyona uyumlu altyapı ve titiz proje seçimiyle rakiplerinden ayrıştıklarını vurguladılar.

Bu girişim, Türkiye ve Asya’daki en büyük Web3 yatırımcı topluluklarından biri olma hedefi taşıyor. Aynı zamanda Web2 ve CeFi yatırımcılarına yeni bir varlık sınıfı ve yatırım modeli sunarak geleceğin Web3 dünyasının bir parçası olmalarını istiyor. Şirket, topluluğu ön plana çıkaran yeni fonlanma ve finansman modelleri ile geleceğin Web3 projelerinin sadece kurumsal sermayelere bağımlı kalmadan, geleceğin finansman yöntemleriyle fonlanabilmesini hedefliyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Enerjisa Enerji, Eşarj Şirketinin Tamamını Satın Aldı!

Enerjisa Enerji, Eşarj Şirketinin Tamamını Satın Aldı!

Cyble

Tehdit istihbaratı girişimi Cyble, 24 milyon dolarlık yatırım aldı!