in

Sosyal medya platformu Fizz, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Fizz
Fizz

Owl Ventures liderliğinde gerçekleşen B serisi yatırım turunda, NEA gibi önemli yatırımcılar da yer aldı. Bu turda 2 üniversite öğrencisinin hedeflediği sosyal medya platformu Fizz’e 25 milyon dolar yatırım” yapıldı.

Fizz Nedir?

Fizz, 2021 yılında Stanford Üniversitesi’nde kuruldu ve yönetici ekibi arasında CEO Rakesh Mathur, COO Teddy Solomon ve Chief Product Officer Alex Le bulunuyor. Kurucular, 2020 sonbaharında Stanford Üniversitesi’nde birinci sınıf öğrencileri olarak, kampüsün COVID-19 kısıtlamalarıyla boğuştuğu dönemde bağlantı eksikliği fark etti.

Merkezi bir iletişim platformunun olmaması nedeniyle öğrenciler, birbirleriyle iletişim kuramayan gruplara ayrılmıştı. Girişim, bu sorunu çözmek amacıyla geliştirildi.

Ne Sunuyor?

Girişim, öğrencilerin kampüs hayatıyla ilgili güncellemeleri paylaşabildiği, özgün bir sosyal topluluk platformu sunuyor. ABD’de 80 üniversite kampüsünde aktif olarak kullanılan Fizz, kullanıcılarına anlık düşüncelerini rahatça paylaşma imkanı veriyor. Platform, moderasyon desteği ile güvenli bir ortam sunuyor, bu da kullanıcıların kendilerini özgün ve eğlenceli bir alan içinde hissetmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca uygulama içinde oyunlaştırma öğeleri de bulunuyor. Şirket şu an yalnızca iOS sürümü ile erişilebiliyor ve kullanıcılar okul tarafından sağlanan e-posta ile uygulamaya giriş yapabiliyor.

Şirket, aldığı yeni yatırımı ülke çapındaki farklı üniversite kampüslerine Fizz’i yaymak ve ekibini genişletmek için kullanmayı planlıyor. Bu adım, Facebook’un geçmişte üniversite öğrencilerine yönelik bir uygulama ile başlamış olmasını hatırlatıyor. Belki de ileride şirket, Facebook’un izinden giderek küresel bir uygulamaya dönüşebilir.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Virtualitics

Veri görselleştirme girişimi Virtualitics, 37 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Wint Water Intelligence

Su sızıntıları tespit girişimi Wint, 35 milyon dolar yatırım aldı!