in

Yerli foodtech girişimi Sorb, 3 milyon TL tohum yatırım aldığını açıkladı!

Sorb
Sorb

2022 yılının sonunda Cahit Kapukıran ve Ali Bilen tarafından faaliyete geçen Sorb, aktif bir yaşam tarzını benimseyen bireyler için özel olarak formüle edilen bir spor içeceği girişimidir.

Sorb neyi amaçlıyor?

Sorb, elektrolit ve mineralleri hızlı bir şekilde geri kazanmayı amaçlıyor. Girişim, 3 milyon TL tohum yatırımı alarak önemli bir adım attı. Robert Baler, Bora Koçyiğit, Alper Özdemir, Cenk Üstündağ ve mevcut diğer yatırımcılar, A Serisi yatırım turu öncesinde gerçekleşen tohum yatırım turuna katıldılar.

Sorb Ürünler
Ürünler

Gıda teknolojileri (Foodtech) alanında faaliyet gösteren Sorb, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Selim Şahinbaş, Hasan Ekin Sezer, Efe Kantel, Alp Horoz, Emir Gönensin ve Doruk Akpek’ten tohum öncesi yatırım almıştı.

Şirket neyi hedefliyor?

Spor içeceği girişimi olan bu şirket, vücuda su ve çeşitli anahtar elektrolitler ve minerallerin hızlı bir şekilde sağlanmasını hedefliyor. Ürün doğal aromayla tatlandırılmış ve içeriğinde sodyum, potasyum, magnezyum, klorür, çinko mineralleri, C-B3-B5-B6-B12 vitaminleri ve glukoz bulunuyor.

Elektrolit tozları, vücuttaki elektrolit dengesini sağlamak veya yeniden kazanmak için kullanılan ürünlerdir. Bu elektrolitler, sinir iletimi, kas fonksiyonu, sıvı dengesi ve pH düzenlemesi gibi birçok hayati işlevi destekler.

Girişim, sıvı-elektrolit dengesinin sadece profesyonel sporcular için değil, herkes için önemli olduğu düşüncesiyle kuruldu. Aktif yaşam süren bireylerin elektrolit ve mineral ihtiyaçlarını karşılayarak sağlıklı bir yaşam tarzına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu sayede Sorb, spor yapmayı alışkanlık haline getiren herkesin daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Arvis Games 500 Bin Dolar Yatırım Aldı

Yerli oyun girişimi Arvis Games, 500 bin dolar tohum yatırım aldığını açıkladı!

Endor Labs

DevSecOps platformu Endor Labs, 70 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!