in

Yerli dijital lojistik girişimi Forwardie, 1 milyon euro tohum yatırım aldığını açıkladı!

Forwardie
Forwardie

Yerli girişim Forwardie, uluslararası taşımacılık süreçlerini dijitalleştirme amacıyla önemli bir adım attı. Girişim tarafından iletilen bilgilere göre, Esor Investments‘tan 1 milyon euro tohum yatırımı alarak güçlendi.

Forwardie Ne Sağlıyor?

Forwardie, sunduğu çözümle firmaların lojistik süreçlerini tek bir platformda yönetmelerini sağlayarak dikkat çekiyor. Müşterilerine lojistik süreçlerini etkili bir şekilde yönetme ve yüklerini organize etme imkanı sunan bu dijital lojistik organizatörü, kullanıcılarına yüklerinin anlık konum takibini bilgisayar veya cep telefonu üzerinden yapabilme olanağı da sağlıyor.

Forwardie Dijital Taşımacılık
Dijital Taşımacılık

Özellikle kara yolu taşımacılığına odaklanan bu girişim, Avrupa merkezli yüklemelerin büyük bir kısmını üstlenerek 2023 yılında 1200 müşterinin taşıma hizmetini başarıyla yönetti.

Forwardie Hangi Taşımacılık ile İlgileniyor?

Geleceğe yönelik hedeflerine odaklanan bu girişim, deniz yolu ve uluslararası konteyner taşımacılığına da adım atmış durumda. Bu alanlarda hızlı bir büyüme planlayan girişim, sektörün dijital dönüşüm ihtiyacına vurgu yaparak paydaşlarının gereksinimlerini temel alarak sektörü şekillendireceklerine inandıklarını ifade ediyor.

Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Ali Efe Öğütlü, yatırım turu sonrası hedeflerini paylaştı. Öğütlü, Türkiye genelinde operasyonlarını genişletmek ve pazardaki konumlarını daha da sağlamlaştırmak istediklerini belirtirken, ülke içindeki yük hacmini maksimize etmeye odaklandıklarını vurguladı. Bu aşamadan sonra Doğu Avrupa ve Batı Avrupa’da faaliyet göstererek uluslararası operasyonlara başlamayı planladıklarını da dile getirdi.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Monetizr

Reklam platformu Monetizr, Ludus Ventures’ın katıldığı turda 4 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Yeni Bir Startup’ı Yönetme: Başarının Temel Adımları