in

B2B pazar yeri Ghost, B serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Ghost
Ghost

B2B pazar yeri Ghost, B serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı! Bu yatırım turu, Cathay Innovation önderliğinde gerçekleşti. Stok fazlası ürünlerin alınıp satılabildiği bir çevrimiçi pazar yeri olarak faaliyet gösteren girişim, yeni bir yatırım haberi paylaştı.

Yatırım turuna kimler katıldı?

Girişim tarafından iletilen bilgilere göre, “B serisi yatırım turunda 30 milyon dolar” yatırım toplandı. Cathay Innovation liderliğinde gerçekleşen bu yatırım turuna, Ghost’un mevcut yatırımcılarından Union Square Ventures, Equal Ventures ve Eniac Ventures da katıldı.

Girişim, bu yeni yatırımı ekibin büyütülmesi amacıyla kullanmayı planlıyor. Önceki hatırlatmayla, girişim en son Temmuz 2022’de A serisi yatırım turunda 13 milyon dolar yatırım almıştı. Bu 30 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte, Girişimin toplamda aldığı yatırım miktarı 68 milyon dolara ulaştı.

Ghost ne yapıyor?

Markaların ellerinde bulunan ve satılmayan ürünlerin satışa sunulduğu bir pazar yeri olan girişim, 2021 yılında Los Angeles’ta Dee Murthy ve Josh Kaplan tarafından kuruldu. Girişim, şirketlerin fazla stoklarından kurtulmalarını sağlamakla birlikte, diğer şirketlerin fazla ürünleri uygun fiyatlarla alabilmelerine de olanak tanıyor. Girişim, B2B (işletmeler arası) bir pazar yeri modeli ile hizmet veriyor.

Ghost’un sunmuş olduğu bu pazar yerinde 1000’den fazla şirket yer alıyor. Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre, platformda bulunan ürün çeşitliliği son bir yıl içinde %500 oranında artış göstermiştir. Ev eşyaları, ayakkabılar, güzellik ve bakım ürünleri gibi birçok farklı kategori, Ghost platformunda yer alıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

EVbee

Elektrikli araç mobil şarj istasyonu EVbee, 26 milyon TL hedefle kitle fonlama turuna çıktı!

Craftgate

Craftgate, yeni turda Hepsiburada ve D4 Ventures’tan 1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!