in

Google, Hindistan’daki Pc Kullanıcıları İçin Play Games Beta’yı Başlattı!

Google Play Games Hindistana Açılıyor
Google Play Games Hindistana Açılıyor

Teknoloji devi Google, 14 Temmuz Cuma günü, Hindistan’daki PC kullanıcıları için video oyunları platformu Play Games’in beta sürümünü başlattığını duyurdu.

Google, Hindistan’daki kullanıcılara Google Play Games’i bilgisayarlarında kullanma imkanı sağlayan beta programına katılan oyuncuların mobil oyunları telefonları, tabletleri, Chromebook’ları ve PC’leri üzerinde oynayabileceğini belirtti.

Bu sayede kullanıcılar, “BGMI, Call of Duty Mobile, Genshin Impact ve Honkai Star Rail gibi AAA+” mobil oyunları bilgisayarlarında oynayabilecekler.

Genshin Impact
Genshin Impact

Bir şey indirmelerine gerek olacak mı?

Google, geçmişte Android oyunlarını PC’lerinde oynamak isteyen kullanıcıların BlueStacks gibi bir Android emülatörü indirmeleri gerektiğini hatırlattı. Ancak Google Play Games‘in PC sürümüyle birlikte bu gereklilik ortadan kalkacak.

Google Play Games ürün direktörü Arjun Dayal, bir blog gönderisinde “Geçen yıl, oyuncuların sorunsuz bir platformlar arası oyun deneyimi yaşayabilmesi için PC’de Google Play Games’i kullanıma sunduk. Google Play Games’i dünya genelindeki oyuncuların ve geliştiricilerin ihtiyaçlarına uygun hale getirmek için erken geri bildirim toplamak amacıyla beta deneyimi olarak sunuyoruz” dedi.

Google Mobile Games Pc
Google Mobile Games Pc

Google, Hindistan’ın yanı sıra beta programını 60 yeni bölgede genişletti ve böylece Google Play Games’in PC’ler için kullanılabildiği toplam bölge sayısını 120’ye çıkardı.

Gelecek duyurulara kaydolmak veya beta sürümüne erişmek için g.co/googleplaygames adresini ziyaret edebilirsiniz. Google Play Oyunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen bir Android oyun geliştiricisiyseniz, Google geliştirici sitesiyle ilgilendiğinizi belirtebilirsiniz.

Daha fazla yazımız için buraya tıklayarak okuyabilirsiniz!

Ne düşünüyorsunuz?

pulse

Yerli Girişim SmartPulse, Yaklaşık 16 Milyon Dolar Toshiba’dan Yatırım Aldı

Yapay Zeka Platformunda Olan Causaly 60 Milyon Dolar Yatırım Aldı