in

Google’ın Yapay Zeka Botu Bard’a Yeni Özellikler Geldi!

Google Bard
Google Bard

Google, en büyük rakibi olan yapay zeka chatbot’u Bard’ı Mayıs ayında Google I/O 2023 etkinliğinde kullanıma sunmuştu. O dönemde İngilizce, Japonca ve Korece dillerini destekleyen Bard, şimdi 40’tan fazla dil seçeneğine sahip. Şirketin blog gönderisine göre, Bard’ın desteklediği diller arasında “Arapça, Çince, Almanca, Hintçe ve İspanyolca” gibi diller bulunuyor. Ayrıca Türkçe’nin de desteklenen diller arasında olduğunu belirtmek gerekir.

Google Bard 40 Dil
Google Bard 40 Dil

Bard’ın 40’tan fazla dil desteğiyle birlikte, yanıtların seslendirilmesi özelliği de eklenmiştir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar metni sesli olarak dinleyebilir ve doğru telaffuzu duyabilir. Seslendirme özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, mesajın yanında bulunan ses simgesine tıklamaları yeterlidir.

Buna ek olarak, Bard’a artık görseller de gönderilebilmekte ve bu görseller üzerinden sorular sorulabilmektedir. Ancak bu özellik şu anda sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.

Google Bard Google Lens
Google Bard Google Lens

Bir diğer yeni özellik ise Bard’ın yanıtlarının tonunun ve stili değiştirilebilmesidir. Artık yanıtlar daha basit, daha uzun, daha kısa, daha profesyonel veya daha gündelik olacak şekilde ayarlanabilir.

Bard, konuşmaları kaydediyor olsa da, geçmişe erişmeye izin vermiyordu. Güncellemeyle birlikte kullanıcılar, Bard ile yaptıkları konuşmalara kaldıkları yerden devam etmek istiyorlarsa, yanıtları sabitleyebilir ve bir kenar çubuğuna kaydedebilirler.

Google, kodlayıcıları da unutmayarak, Python kodlarını Google Colab’a ek olarak Replit’e aktarmalarına olanak sağlayan yeni bir özelliği platforma ekledi.

Google Bard Prompt
Google Bard Prompt

Son olarak, kullanıcılar yanıtlarını ve Bard sohbetlerinin bir bölümünü veya tamamını paylaşılabilir bağlantılar aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilecekler.

Sizce Bard, diğer AI araçlarının yerini alabilecek mi?

Ne düşünüyorsunuz?

Binance Dünya Çapında 1000 Çalışanını Çıkardı

Binance, Dünya Çapında 1000 Çalışanını İşten Çıkardı!

Twitter Direkt Mesaj Ayarlarını Güncelledi

Twitter Direkt Mesaj Ayarlarını Güncelledi, Twitter Blue Olmayan Size Mesaj Gönderemeyecek!