in ,

Hepsiburada 24 Milyon Sipariş Alarak Satış Hacmini Artırdı

Hepsiburada, yılın ilk çeyreğinde toplam satış hacmini 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 78 artırarak 14,8 milyar TL’ye ulaştırdı. Aynı şekilde, Hepsiburada’nın müşterileri, platform üzerinden verdikleri sipariş adedini geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 61 artışla 24,1 milyona çıkardı.

Hepsiburada, mevcut aktif müşteri tabanını koruyarak ilk çeyreği 11,9 milyon müşteri ile tamamladı. Müşteri başına düşen sipariş sıklığı ise yüzde 52 artışla 4,9’dan 7,5’e yükseldi. Hepsiburada, ‘İş Ortağım’ programıyla satıcılarına ve KOBİ’lere geniş kapsamlı imkanlar sağlamaya devam etti. Platform üzerinden satış yapan aktif satıcı sayısı ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 21 artarak 100,7 bine yükseldi.

Ayrıca, platformdaki ürün adedi geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 63 oranında artarak 180 milyona ulaştı. Pazar yerindeki satışların toplam satış hacmi içindeki payı ise yüzde 68 olarak gerçekleşti.

Hepsiburada Premium, “1 milyon üye” sayısına ulaştı!

Hepsiburada

Hepsiburada Premium, Türkiye’de geliştirilen ve uygulanan ilk üyelik tabanlı sadakat programı olma özelliğini taşımaktadır. Mart sonunda 915 bin ve Nisan sonunda ise 1 milyon üyeye ulaşarak önemli bir kilometre taşını tamamladı. HepsiJet, 2023’ün ilk çeyreğinde firmaya ait olan siparişlerin yüzde 84’ünü Türkiye’nin her yerine ertesi gün teslim etti. HepsiJet, yalnızca platform üzerinden yapılan siparişlerin teslimatını gerçekleştirmekle kalmayıp, farklı markaların kargo taşımacılığını da üstlenmektedir. Hepsiburada dışındaki şirketlere kargo hizmeti sunan HepsiJet’in hizmet verdiği şirket sayısı 1.400’ü aşarak büyük bir çeşitlilik sağlamıştır. Randevulu Teslimat, Ertesi Gün Randevulu Teslimat ve Kapıdan Randevulu İade gibi hizmetler sayesinde ilk çeyrekte yüzde 90 müşteri memnuniyeti puanı elde etmiştir.

Hepsipay, 2023 yılının ilk çeyrek sonunda “11,8 milyon” kullanıcıya ulaştı.

Yeni nesil ödeme yöntemi olan Hepsipay, e-cüzdan ve ödeme geçidi çözümleri sunarak 2023 yılının ilk çeyrek sonunda 11,8 milyon kullanıcıya ulaştı. Hepsipay Cüzdanım aracılığıyla gerçekleştirilen ödemeler, platform da yapılan toplam satışların yüzde 87’sini oluşturdu ve kolaylıkla güvenli bir şekilde tamamlandı. Ayrıca, Hepsipay’in Hemen Al Sonra Öde uygulaması, 180 binden fazla müşteriye alışverişlerini ertelemeksizin ve kredi kartı limitlerine takılmadan yapma imkanı sağladı.

Şirketin, 2023 yılı ilk çeyreğinde, enflasyon muhasebesine göre hesaplanan toplam satış hacmi geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15 artarak 15,1 milyar TL’ye ulaştı. Aynı dönemde enflasyon muhasebesine göre hesaplanan FAVÖK ise 7,3 milyon TL olarak gerçekleşti.

Siz de girişiminizin yayımlanmasını istiyorsanız bizlere bilgi@dijitalihracat.com adresinden ya da bu form arayıcılığıyla bilgilerinizi gönderebilirsiniz!

Ne düşünüyorsunuz?

OBSS Ventures, Teknoloji Yatırımını 10 Milyon Dolarla Artırıyor

OBSS Ventures Teknoloji Yatırımını 10 Milyon Dolarla Artırıyor

Müşteri Davranışlarının Değişimi ve Satış Stratejileri İçin Değerli İçgörüler