in

HockeyStack, 2.7 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Hockeystack
Hockeystack

HockeyStack, 2020 yılında Arda Bulut, Buğra Gündüz ve Emir Atlı tarafından hayata geçirildi ve hızla büyüyen bir başarı hikayesi yazmaya başladı.

HockeyStack nedir?

Bu dinamik girişim, B2B şirketler için müşteri edinim kanallarını ve satış stratejilerini analiz eden bir SaaS platformu olarak faaliyet gösteriyor. Büyük bir başarıya imza atan HockeyStack, 2.7 milyon dolarlık etkileyici bir yatırımı kucakladı. Bu yatırım turuna, teknoloji ve inovasyon dünyasının önde gelen isimleri olan General Catalyst, Madrona ve Y Combinator gibi şirketlerin yanı sıra, Austen Allred ve Jude Gomila gibi önemli yatırımcılar ile adı açıklanmayan diğer katılımcılar da destek verdi.

Çözümleri neler?

HockeyStack, aldığı bu yatırım ile birlikte hizmetlerini genişleterek, tam kapsamlı bir GTM (Go-to-Market) Analytics çözümü sunmaya başladı. Platform, şirketlere, özellikle de pazarlama ve satış alanlarında, daha verimli ve etkili stratejiler geliştirmeleri için yardımcı olacak yeni özellikler ekledi.

Bu yenilikler arasında, offline harcamalar ve marka etkinliklerinin analiz edilebilmesi için Marketing Mix Modeling, KPI takibi, pipeline hedeflerine ulaşma süreçlerini hızlandırma, senaryo bazlı tahminler, ücretli kanallar için otomatik bütçe önerileri, makine öğrenimi modelleri ile geliştirilmiş ilişkilendirme modelleri ve niyet puanlama ile hedef kitle oluşturma gibi çeşitli gelişmiş araçlar bulunuyor.

Şirketin ileriye dönük hedefi, tüm pazar açılma süreçlerinde kullanılacak kapsamlı bir veri platformu haline gelmek. HockeyStack, bu yolculuğunda QNBEYOND Ventures’ın yanı sıra Mustafa Namoğlu ve Umur Çubukçu’dan da destek aldı. Ayrıca, Y Combinator’ın yeni dönemine katılarak, buradan da 500 bin dolarlık bir yatırım elde etti. Bu başarılarla dolu yolculuk, HockeyStack’in girişim dünyasında parlayan bir yıldız olarak yükselişini sürdürmesine olanak tanıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Noice

Oyun odaklı canlı yayın platformu Noice, 21 milyon dolar yatırım aldı!

QSoft

Dijital dönüşüme odaklanan QSoft, 100 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!