in

Hungri Games, 1.9 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Hungri Games
Hungri Games

2023 yılında hız kesmeyen Boğaziçi Ventures, Web3.0 dünyasının gelecek vaad eden oyun stüdyolarından Hungri Games’e yatırım yaparak büyüme trendini sürdürdü. Hungri Games, Metaverse evreninde güçlü bir konum elde etmek amacıyla Boğaziçi Ventures’ın deneyimli yatırımcılarının desteğiyle hazırlıklarını sürdürüyor.

Teknolojiye odaklanan ve yenilikçi teknolojileri yakından izleyen Boğaziçi Ventures, Web 3.0 alanında önemli potansiyel gören yeni bir yatırımı daha gerçekleştirdi.

Oyun sektörü, farklı ekonomik koşullara rağmen sürekli büyüme gösteren bir alan olup, şirketin kurucularının deneyimleriyle başarılı girişimlere destek veren ve büyüme yolculuklarında mentörlük sağlayan Boğaziçi Ventures, Web 3.0 ekosisteminin önemli oyuncularından olan Hungri Games’e yatırım yaptı.

Yatırım Tutarı Ne Kadar?

Boğaziçi Ventures’ın portföyündeki 11. oyun şirketi olan Hungri Games, token ve hisse senedi yatırımlarıyla birlikte “toplamda 1.9 milyon dolarlık” yatırım turunu tamamladı.

Şirket, 2019 yılında “Arslan Kiran, Oğuz Kurtalan, Kağan Berk Koçak ve Sevara Shodieva” tarafından kuruldu. Oyun geliştirme şirketi, oyuncuların heyecanını canlı tutmayı ve unutulmaz oyun deneyimleri sunmayı hedefler.

Hungri Games Ne Yapıyor?

Hungri Games, Web2 ve Web3 alanlarında faaliyet göstererek at yetiştirme ve yarıştırma temalı Metahorse Unity mobil oyun projesinin geliştirilmesi ve ölçeklendirilmesi için Boğaziçi Ventures’tan 23 milyon dolar değerleme üzerinden 500,000 dolar yatırım aldı. Triple Dragon ve The Sandbox’un kurucu ortağı Sebastien Borget de Hungri Games’in yatırımcıları arasında yer alıyor. Bu yatırım sayesinde Hungri Games, mobil platformlarda, metaverse’de ve Web3’te daha da güçlenmeye odaklanıyor.

Şirket, Web2 ve Web3 dünyalarına farklı ve kaliteli içerikler getirme misyonunu benimsemiş olup, mobil oyuncak sektöründe özellikle “yenilikçi mid-core ve casual oyunlar” üzerine yoğunlaşmıştır. Legend of Khans, Love Affairs ve God of Gods gibi oyunlarla geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan şirket, yakın gelecekte Clash of Gallipoli ve Metahorse Unity gibi oyunlarla küresel çapta adından söz ettirmeyi hedefliyor. Şirketin Kurucusu Arslan Kiran, Boğaziçi Ventures gibi köklü ve deneyimli bir yatırım grubunun desteğiyle mevcut projelerini ileri taşımayı ve yeni oyun fikirlerini hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Boğaziçi Ventures, geleceği şekillendiren girişim projelerine yatırım yapma stratejisiyle 2023 yılında da yeni yatırımlar yapmaya devam edecek. Disruptif inovasyonlarla şekillenen teknolojilere odaklanan Boğaziçi Ventures, büyüme ve yenilikçiliği destekleme amacı doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Dropzone AI

Otonom yapay zeka güvenlik ajanları geliştiren Dropzone AI, 3,5 milyon dolar yatırım aldı!

Wastespresso

Kahve atıklarını ham maddeye dönüştüren yerli girişim Wastespresso, köprü turda yatırım aldığını açıkladı!