in

Yapay zeka ile kanser teşhisine odaklanan Ibex Medical Analytics, 55 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

İbex Medical Analytics
İbex Medical Analytics

Joseph Mossel tarafından kurulan Ibex Medical Analytics, kanser teşhisini geliştirmek için yapay zeka (AI) teknolojilerini kullanıyor. Bu İsrail merkezli şirket, C serisi yatırım turunda 55 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Yatırıma kimler katıldı?

83North liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Sienna Venture Capital, Octopus Ventures, aMoon, Planven Entrepreneur Ventures ve Dell Technologies Capital gibi önemli yatırımcılar da katıldı.

Bu yatırım, Ibex Medical Analytics’in toplam yatırım miktarını 100 milyon dolara çıkardı. Şirket, yeni finansmanı ABD’de operasyonlarını genişletmek ve ürün gamını geliştirmek için kullanmayı planlıyor.

Ibex Medical Analytics ne yapıyor?

Joseph Mossel tarafından kurulan şirket, kanser teşhisini geliştirmek amacıyla yapay zeka teknolojilerini kullanıyor ve patoloji alanında klinik düzeyde yapay zeka destekli çözümler geliştiriyor. Bu çözümler, kanser teşhisini daha hassas ve kişiselleştirilmiş hale getirmeye yardımcı oluyor.

Ibex’in ürünü olan Galen, patologlara teşhis kalitesini artırma, kapsamlı kalite kontrolü uygulama, sonuç dönüş sürelerini azaltma ve iş akışlarını daha verimli hale getirme konularında destek sağlıyor. Bu sayede kanser teşhisi daha hızlı, doğru ve etkili bir şekilde yapılıyor. Galen, 100’den fazla farklı kanser türünü ve kanser dışı patolojileri tanıma yeteneğine sahip.

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, her yıl 734 bin kişiye kanser teşhisi konuluyor. Yapay zeka teknolojisi, hastalık teşhisi ve tıbbi tanıda önemli bir rol oynuyor. Ancak, hastalıklarla ilgili bu özgünlüğü yakalama ve anlama konusunda bazı sınırlamaların olduğunu unutmamız önemlidir. Bu ay JAMA Oncology dergisinde yayınlanan bir çalışma, OpenAI‘ın ChatGPT adlı yapay zeka modelinin kanser tedavisi konusunda yanıltıcı ve yararsız bilgiler sunma riskini ortaya çıkardı.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Dijital İhracat İçin İş Planı Oluşturma Rehberi

Dijital İhracat İçin İş Planı Oluşturma Rehberi

Poliark

Kentler için dijital ikizler geliştiren Poliark, 500 bin dolar yatırım aldığını açıkladı!