in

Uydu teknolojisi girişimi Leaf Space, 20 milyon euro yatırım aldı!

Leaf Space
Leaf Space

Leaf Space, uydu operatörlerinin uzay araçları ile iletişim kurmasını sağlayan bir şirkettir.

Uydu teknolojisine odaklanan bu İtalya merkezli şirket, “20 milyon euro değerinde bir yatırım aldı. CDP Venture Capital Sgr ve Neva Sg liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna SIMEST ve Digital Transition Fund, RedSeed Ventures, Primo Space ve Whysol Investments de katıldı. Ayrıca, European Investment Bank de şirkete “15 milyon euro risk sermayesi “sağlama taahhüdünde bulundu.

Leaf Space Ekip
Leaf Space Ekip

Leaf Space Ne Hedefliyor?

Leaf Space, yeni yatırımı farklı alanlarda kullanmayı planlıyor. Bu kapsamda küresel uydu yeryüzü istasyonu ağına yeni yerler eklemeyi, uzaktan algılama uyduları için yeni frekansları desteklemeyi ve faaliyetlerini ölçeklendirmek için yeni yetenekleri işe almayı hedefliyorlar. Şirket, Jonata Puglia ve Giovanni Pandolfi Bortoletto tarafından 2014 yılında kurulmuş ve uydu operatörlerinin uzay araçları ile iletişim kurmasını sağlamak amacıyla global olarak dağıtılmış bir yeryüzü istasyonu ağı işletiyorlar.

Leaf Space Neye Yarar Sağlıyor?

Leaf Space’in sunduğu ağ, uydu operatörlerine uzay araçlarının Telemetri, Takip ve Komuta (TT&C) işlemlerini gerçekleştirmeleri ve yük verilerini iletmeleri için kolay kullanımlı bir arayüz ve otomatik planlama yazılımı aracılığıyla iletişim olanağı sağlıyor.

Leaf Space Leaf Key
Leaf Space Leaf Key

Şirket, İtalya ve ABD’de faaliyet göstermekte olup, dünya genelindeki uydu operatörleri ve uzay araştırma projeleri gibi müşterilere bu hizmetlerini sunuyor. Bugün itibarıyla Leaf Space, yaklaşık 80 uyduya uzay araçları ile iletişim kurma imkanı sağlıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Cyble

Tehdit istihbaratı girişimi Cyble, 24 milyon dolarlık yatırım aldı!

FeelBetter

İlaç yönetim platformu FeelBetter, 5.9 milyon dolar yatırım aldı!