in ,

Fintech platformu LemFi, 33 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Lemfi
Lemfi

LemFi, göçmenlerin finansal işlemlerini daha hızlı, daha uygun maliyetli ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için özgün çözümler sunuyor.

Göçmenlere yönelik olarak geliştirilen bu fintech platformu, “33 milyon dolarlık” yatırım ile desteklendiğini açıkladı. Önde gelen yatırım şirketi Left Lane Capital tarafından başarıyla yönetiltilen A serisi yatırım turuna Y-Combinator, Zrosk, Global Founders Capital ve Olive Tree gibi önemli yatırımcılar da katıldı.

LemFi nedir ve ne zaman kuruldu?

2017 yılında Ridwan Olalere ve Rian Cochran tarafından temelleri atılan girişimin temel amacı, göçmenlere uygun maliyetli ve kullanıcı dostu para transferi hizmetleri sunmaktır. Bu girişim, teknoloji tabanlı çözümler aracılığıyla göçmenlerin finansal işlemlerini daha hızlı, daha ekonomik ve daha basit bir hale getirme hedefi taşıyor. LemFi, kullanıcıların doğdukları ülkeler ile ikamet ettikleri ülkeler arasında para transferi yapmalarını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda para alma, gönderme, farklı para birimlerinde bakiye tutma, döviz dönüşümü ve tasarruf yapma gibi olanaklar da sunuyor.

LemFi ne sağlıyor?

Platform, yalnızca ikametgah onayı gerektirerek kullanıcıların hesap açmalarına kolaylık sağlıyor. Göçmenler, genellikle ailelerine veya vatanlarına para göndermek istediklerinde yüksek transfer ücretleri ve döviz kuru kayıpları ile karşılaşabilmektedir. Girişim, düşük işlem ücretleri ve rekabetçi döviz kurları ile daha ekonomik bir para transferi seçeneği sunarak bu zorlukları aşmayı amaçlıyor.

Girişim aynı zamanda finansal hizmetlere daha kapsamlı bir erişim sağlama amacını da taşımaktadır. Özellikle Afrika kökenli göçmenlere odaklanarak, Nijerya, Gana ve Kenya gibi ülkelerdeki göçmenlerin özel gereksinimlerini karşılamayı amaçlamaktadır.

Ridwan Olalere, “Farklı kıtalarda yaşamış ve çok kültürlü ekipleri yönetmiş biri olarak, amacımız son derece kişisel; mali hizmetleri küresel olarak erişilebilir kılan bir dünya inşa etmek. Bugüne dek 500 binden fazla bireyin yaşamını kolaylaştırdık. Ancak aslında daha yolun başındayız” sözleriyle, LemFi‘nin sunmakta olduğu hizmetin büyük önemine vurgu yapmaktadır.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Zepto

Zepto, 1.4 milyar dolar değerleme üzerinden 200 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Moxie

Sağlık girişimi Moxie, 15.7 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!