in

Sigorta teknolojisi girişimi Lula, 35,5 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Lula
Lula

Miami merkezli sigorta teknolojileri girişimi Lula, B serisi yatırım turunda 35,5 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu NextView Ventures ve Khosla Ventures tarafından ortak liderlikle gerçekleştirildi.

Lula Ne Yapıyoruz
Ne Yapıyorlar

Ayrıca, bu turda Lula’ya katılanlar arasında Founders Fund, Financial Technology Partners’tan Steve McLaughlin, Bain Capital’dan Steve Pagliuca ve Nextera Energy de yer aldı. Bu yatırım, Lula’nın 2021 yılı Temmuz ayındaki A serisi yatırım turundan sonra aldığı ikinci büyük yatırım oldu.

Girişimin toplam aldığı yatırım miktarı, 35,5 milyon dolarlık bu yeni yatırım ile birlikte 53,5 milyon dolara ulaşmış oldu. Şirketin güncel değerlemesi hakkında henüz herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Lula Yatırımı Nerede Kullanacak?

Girişim, sigorta teknolojilerine odaklanarak lojistik alanında büyümek için yeni yatırımı kullanacak. 2020 yılında Matthew Vega Sanz ve Michael Vega Sanz tarafından Miami’de kurulan girişim, araç kiralama, nakliye ve lojistik şirketleriyle iş birliği yapıyor ve araç filoları yöneten şirketler için sigorta altyapısı sunuyor.

Sunduğu API çözümü sayesinde girişim, sürücüleri inceleme, sürücü geçmişi kontrolleri, sigorta politikalarının düzenlenmesi ve talep yönetimi gibi hizmetleri başarıyla gerçekleştirebiliyor.

Müşteri Sayısı Ne Kadar?

Girişim, oldukça hızlı bir şekilde büyüme kaydediyor. 2022 yılında 100 müşteriye sahip olan Lula, müşteri sayısını 4 bini aşkın bir seviyeye yükseltmeyi başardı. Bu başarı, şirketin lojistik alanındaki çözümlerinin endüstri içinde kabul gördüğünü ve büyük talep gördüğünü göstermektedir.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

KrediKartı.co

Yerli fintech KrediKarti.co, 500 bin dolar değerleme üzerinden yatırım aldı!

Getmobil

Yenilenmiş akıllı telefon alım satım platformu, Getmobil!