in

MegaMerchant ile hukuki, lojistik ve finansal sorunlarınızı çözüme kavuşturun!

MegaMerchant
MegaMerchant

MegaMerchant, Türkiye’deki markaların sorunsuz bir şekilde yurt dışına ulaşabilmeleri için hukuki, lojistik ve finansal altyapı hizmetleri sunan bir e-ihracat platformudur. Şirket, 2022 yılında deneyimli e-ticaret uzmanı Yaman Alpata tarafından hayata geçirilmiştir ve Çin’in başarılı e-ihracat modelinden esinlenilmiştir.

MegaMerchant Ne Yapıyor?

MegaMerchant, şirketlerin yurt dışı işlemleri için gerekli olan hukuki altyapıyı sağlamakta ve ürünlerin dünyanın dört bir yanına ulaşmasını lojistik altyapısıyla desteklemektedir. Aynı zamanda uluslararası para transferlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için gerekli banka hesaplarına sahiptir.

MegaMerchant Taşımacılık
MegaMerchant Taşımacılık

E-ihracat yapmak isteyen herkesin yanında olan MegaMerchant, markalar ile birlikte etkin pazarlama stratejileri oluşturarak iş ortaklarının ürünlerini yurt dışındaki müşterilere ulaştırmalarına yardımcı olmaktadır.

MegaMerchant’ın Amacı Nedir?

Şirketin amacı Türkiye’nin ihracatını dönüştürmek, büyütmek ve daha katma değerli hale getirmektir. Bu doğrultuda 150’den fazla üretici ve markayı 50’den fazla ülkede, 15’ten fazla yerel ve global platformda satış yapmalarına olanak sağlamaktadır.

MegaMerchant E-İhracat
MegaMerchant E-İhracat

MegaMerchant, markaların e-ihracat süreçlerini kolaylaştırmak için hazır bir altyapı sunmaktadır. Şirketin deneyimli ekibi, markaların uluslararası arenada rekabet avantajı elde etmelerine ve müşterilere sorunsuz bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Teşvikler Neler?

E-ihracat konsorsiyumu statüsüne sahip olan MegaMerchant, Ticaret Bakanlığı iş birliği kuruluşu olarak ihracatçılara çeşitli teşvikler sağlamaktadır. Bu teşvikler arasında dijital pazar yeri tanıtım desteği, sipariş karşılama hizmeti, reklam desteği, yurt dışı depo kira desteği ve uluslararası e-ticaret danışmanlık desteği bulunmaktadır.

MegaMerchant Depolama Alanı
MegaMerchant Depolama Alanı

MegaMerchant, iş ortaklarına yüzde 50’ye varan destek sağlayarak ihracatçıların maliyetleri düşürmelerini ve rekabet gücünü artırmalarını hedeflemektedir. Şirket, markaların ürün gelişimini yakından takip ederek stratejiler üretmekte ve ihracat süreçlerini en verimli şekilde yönetmelerine yardımcı olmaktadır.

Sizce MegaMerchant’ın yaptığı iş ne kadar mantıklı? Düşüncelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Melek Yatırımcı Nedir?

Melek Yatırımcı Nedir?

Zest Cloud Kitchens

Yerli bulut mutfak girişimi Zest Cloud Kitchens, 450 bin dolar yatırım aldı!