in ,

Microsoft, Yapay Zekayı Windows 11 Uygulama Mağazasına Getiriyor.

Microsoft, yapay zekayı tüm ürün ve hizmetlerine taşımaya devam ediyor. Bing’den Microsoft Office 365’e ve Windows 11’e kadar OpenAI destekli ChatGPT AI deneyimi her yerde mevcut. Şirket, şimdi de kullanıcıları yeni uygulamalar ve oyunlar hakkında bilgilendirmek için Windows 11 yerel mağazasına yapay zeka ekledi.

Microsoft Store’un “AI Hub” adı verilen ilk yapay zeka özelliği 22306.1401.1.0 ve daha yeni sürümlerde yer alacak. Bu özellik ilk olarak ABD Microsoft Mağazası için sunulacak gibi görünüyor. Eğer durum böyleyse diğer bölgelere yayılması biraz zaman alacaktır.

AI Hub: Microsoft’un Yapay Zeka Destekli Uygulamaları Keşfetme Merkezi Olarak Şimdi Windows 11’de

AI Hub, Microsoft Store’da ayrı bir sayfa olarak yer alacak. Ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, Windows 11 için yapay zeka deneyimini keşfetmek için yeni yollar sunulmuş. Mağaza, yapay zeka destekli uygulamaları veya oyunları otomatik olarak algılayacak ve yapay zeka deneyimi vaat eden uygulamaların bir listesini oluşturacak.

yapay

AI Hub ile Microsoft ve geniş geliştirici topluluğu tarafından hazırlanan yapay zeka destekli uygulamaların seçilmiş bir koleksiyonu sunuluyor. Bu koleksiyonu oluşturmak için de yine Microsoft’un yapay zekası kullanılıyor. Şimdilik Luminar Neo ve Lensa gibi yaratıcı araçlardan Descript, Krisp ve Podcastle gibi üretkenlik uygulamalarına ve hatta Tripnotes gibi seyahat planlama yazılımlarına kadar bir dizi uygulama mevcut.

AI Hub, Windows 11 kullanıcılarının yapay zeka teknolojilerini keşfetmelerine ve kullanışlı uygulamaları keşfetmelerine yardımcı olacak. Bu yeni özellik, Microsoft‘un yapay zeka yeteneklerini kullanarak kullanıcılara daha zengin ve yenilikçi deneyimler sunmayı hedefliyor. Yapay zeka destekli uygulamalar, kullanıcıların üretkenliklerini artırmak, yaratıcılıklarını geliştirmek ve seyahat planlamalarını kolaylaştırmak gibi çeşitli alanlarda fayda sağlıyor. AI Hub, Windows 11 kullanıcılarına yapay zekanın sunduğu potansiyeli göstererek, teknolojiye dair yeni bir perspektif sunuyor ve geleceğin dijital dünyasında kullanıcılara daha fazla değer katmayı amaçlıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Christopher Nolan, Oppenheimer’ın Silikon Vadisi İçin Bir Uyarı Hikayesi Olmasını İstiyor.

Threads, Twitter Rakibi Olarak Başarılı Bir Başlangıç Yapsa da Son Bir Haftada Kullanıcı Kaybı Yaşadı.