in

Reklam platformu Monetizr, Ludus Ventures’ın katıldığı turda 4 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Monetizr
Monetizr

Reklam platformu Monetizr, mobil oyunlarda potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayarak büyümeye devam ediyor.

Şirket, Change Ventures liderliğinde düzenlenen yatırım turunda “4 milyon dolarlık yatırım alarak “ güçlendi. Techstars ve Ludus Ventures gibi önemli yatırımcılar da bu turda yer aldı.

Ayrıca Marketecture Media’nın CEO’su Ari Paparo ve InfoScout/Numerator’ın kurucusu Jared Schrieber gibi deneyimli melek yatırımcılar da ilgi gösterdi.

Özellikle 2021’in 3. çeyreğinde Ludus Girişim Stüdyosu’nun farklı erken aşama oyun stüdyolarına yaptığı yatırımlar, girişimin yatırımcılarının dikkatini çekti. Türkiye’de Maestro, Paxie ve Stardust Games gibi, Finlandiya’da StageZero ve ABD’de Monetizr olmak üzere toplamda 5 şirkete 2,5 milyon doların üzerinde yatırım yapıldı.

Monetizr Ne Hedefliyor?

Procter & Gamble gibi büyük Fortune 500 şirketleriyle ve önde gelen global oyun yayıncılarıyla iş birlikleri yapan girişim, aldığı yatırımı öncelikle ABD’deki satış ekibini büyütmek ve Londra, Riga ve Helsinki’deki geliştirici merkezlerini geliştirmek için kullanmayı planlıyor.

Monetizr Reklam
Reklam

Mobil oyunlarda reklamcılığın hızla büyüdüğü bir dönemde, girişim veri odaklı platformuyla marka yöneticilerine ölçeklenebilir ve uygun maliyetli reklam fırsatları sunuyor. Aynı zamanda oyun yayıncılarının yeni oyun içi reklam varlıklarını kullanarak gelir elde etmelerine yardımcı oluyor. Monetizr ayrıca oyun deneyimini geliştirerek markalara hikaye anlatma imkanı sağlıyor. Monetizr’ın teknik altyapısı, Apple’ın gizlilik politikalarının etkilerini dikkate alarak tasarlanmış durumda.

Etkileşim verilerinin bağımsız 3. taraflar tarafından ölçülebildiği bir yapıya sahip olan Monetizr, Oracle Moat Measurement gibi pazarlama odaklı otomasyon çözümleriyle uyumlu çalışıyor.

Oyun içi reklamcılığın büyümeye devam edeceği öngörüsüyle 2023’te 32 milyar dolara ve 2027’de 46 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Girişim, sunduğu çözümler ve etkileşim odaklı yaklaşımıyla pazarın önde gelen oyuncularından biri olma potansiyelini taşıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Neuralink Founders Fund

Neuralink, Founders Fund’dan 280 milyon dolar yatırım aldı!

Forwardie

Yerli dijital lojistik girişimi Forwardie, 1 milyon euro tohum yatırım aldığını açıkladı!