in ,

MotionWorks, APY Ventures’tan 300 Bin Dolar Yatırım Aldı.

MotionWorks, yerli bir girişim olarak video ve reklam altyapıları üzerinde çalışmalar yürüten bir şirkettir. Son olarak, , APY Ventures Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Fonundan tarafından 300 bin dolarlık bir yatırım almıştır.

Apy Ventures

MotionWorks, 2023 yılında Alihan İplik, Tankut Akgül, Samet Özcan ve Göktürk Tanyeri tarafından kurulmuştur. Aldıkları yatırımı, Türkiye pazarında büyümek için kullanmayı planlamaktadırlar. Şirket, dijital televizyon için özel olarak geliştirdiği yapay zeka destekli video ve reklam altyapıları ile TV kanallarının ve dijital platformların izleyicilere ve reklam verenlere daha gelişmiş hizmetler sunmalarını hedeflemektedir.

Nereye hizmet ediyor?

MotionWorks şu anda TRT kanallarına ve TRT’nin yeni dijital platformu Tabii’ye hizmet vermektedir. Ayrıca, diğer platformlarda da test süreçlerine devam etmektedirler.

MotionWorks’un kurucu ortağı Alihan İplik, son yıllarda televizyon içeriklerinin canlı veya tekrar izlemelerin yanı sıra telefonlar, akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi farklı cihazlar üzerinden tamamen internet üzerinden tüketildiğini belirtmiştir. İplik, TV ekosisteminin kendine özgü dinamiklerine uygun olarak, mevcut video ve reklam altyapılarının gereken deneyimi sağlamada eksik kaldığını ifade etmiştir.

MotionWorks, dijital televizyon için özel olarak tasarlanmış bir ürün geliştirdiklerini vurgulayan İplik, bu alanda önemli bir boşluğu doldurduklarını belirtmiştir.

APY Ventures Yöneticisi Mustafa Keçeli ise günümüzde kullanıcıların TV içeriklerini internet üzerinden tüketmelerinin, dijital kanallardaki reklam altyapısı ihtiyacını ortaya çıkardığını ifade etmiştir. Keçeli, MotionWorks ekibinin 10 yıllık deneyime sahip olduğunu ve programatik reklam altyapısı teknolojileri ile ürün-pazar uyumunu yakalayacaklarını ve önce yerel düzeyde önemli bir konuma geleceklerini, ardından da küresel pazarda başarılı olacaklarını düşündüklerini ifade etmiştir.

Ne düşünüyorsunuz?

Threads Yeni Bir Rekor Kırıyor: 10 Milyon Kullanıcı İle Öncü Konumda!

twitter

Eski Çalışanlar, Twitter’a Karşı Yeniden Dava Açıyor.