in ,


Neu Battery Materials, pil geri dönüşümünü artırmak için 3,7 milyon dolarlık yatırımla harekete geçiyor.

Elektrik ve yenilenebilir kimyasallar kullanarak lityum-iyon pilleri geri dönüştüren bir başlangıç şirketi olan Neu Battery Materials, Singapur hükümeti tarafından desteklenen yatırımcı ve ekosistem oluşturucu SGInnovate öncülüğünde gerçekleşen bir tohum fonlama turunda 3,7 milyon dolarlık yatırımı sağladı.

Şirket, bu fonları otomatik geri dönüşüm hattının hızlı bir şekilde devreye alınması için kullanmayı planlıyor. Bu da çalışan maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olacak. Ayrıca, ulaşım ve mobilite sektöründe teknolojisinin benimsenmesini artırmak için daha fazla elektrikli araç üreticisi ve pil üreticisiyle stratejik ortaklıklar kurmayı hedefliyor.

Yatırım Detayları
Yatırım miktarı: 3,7 milyon dolar
Öncü yatırımcılar: SGInnovate (Infocomm Investments) Diğer yatırımcılar: ComfortDelGro Ventures, Shift4Good, Paragon Ventures I
Aşama: Tohum (Seed)

2021 yılında kurulan Neu Battery Materials, elektrikli araçlarda yaygın olarak kullanılan ve kurşun-asit piller ile diğer lityum pillere kıyasla daha uzun ömürlü olan lityum demir fosfat (LFP) pillerini işleyebilmektedir.

Ayrıca, Singapur’da son zamanlarda bir geri dönüşüm tesisi kurmuştur ve yılda yaklaşık 150 ton lityum pilleri işleyebilmektedir.

Neu Battery Materials, akıllı cihazlar ve elektrikli araçlarda kullanılan kobalt bazlı piller gibi diğer lityum pillerini nasıl geri dönüştüreceği konusunda araştırmalar yaptığını belirtti.

ComfortDelGro’nun yönetici direktörü ve grup CEO’su Cheng Siak Kian, “Araçlarımızı elektriklendirirken, Neu Battery Materials’a yaptığımız yatırım, pillerimizin daha sorumlu bir şekilde geri dönüştürülmesi için gerekli teknolojileri keşfetmemizi sağlayacak” dedi. ComfortDelGro ayrıca Neu Battery Materials’ın tohum turuna yatırım yapmış ve yeşil teknoloji girişimleriyle daha derin bir ilişki kurmayı hedefleyerek Shift4Good’a 4,3 milyon dolar yatırım yapmıştır.

Ne düşünüyorsunuz?

HappyFunCorp

Tiny, Twitter ve Amazon gibi uygulamaları geliştiren üretken bir şirket olan HappyFunCorp’u 30 milyon dolara satın aldı!

Threads

Instagram’ın Twitter’daki rakibi olan Threads, 6 Temmuz’da piyasaya çıkacak