in

Oyun odaklı canlı yayın platformu Noice, 21 milyon dolar yatırım aldı!

Noice
Noice

2020’de Jenni Wilson ve Jussi Laakkonen tarafından kurulan Noice, online rekabetçi oyunları ve canlı yayınları birleştiren bir platform olarak dikkat çekiyor.

Noice ne amaçlıyor?

Bu platform, oyunculara oyunlarını oynarken aynı zamanda canlı yayın yapma imkanı sunarak, oyun deneyimini sosyal ve etkileşimli bir hale getirmeyi amaçlıyor. Oyuncular, bu sayede kendi oyun anlarını paylaşabilir ve diğer kullanıcılarla etkileşime geçebilirler.

Hangi yatırımları aldılar?

Noice, şu ana kadar 27 milyon dolarlık bir yatırım almış durumda. Bu yatırımın en sonuncusu, 21 milyon dolarlık A Serisi yatırım turu!

Bu turda, F4 Fund, Bitkraft, Team Builder Ventures ve Sedona Holdings gibi şirketlerin yanı sıra, Supercell CEO’su Ilkka Paananen, Supercell Kurucu Ortağı Mikko Kodisoja, Wolt CEO’su Miki Kuusi ve DoorDash COO’su Riku Mäkelä gibi melek yatırımcılar da yer aldı. CEO Jussi Laakkonen, projenin geliştirilmesi için 4,5 yıldan uzun bir süredir çalıştıklarını belirtiyor. Noice’un daha önce de, 2021 Mayıs’ında 5 milyon dolarlık tohum yatırım aldığı biliniyor.

Hedefleri neler?

Platformun Twitch ve YouTube gibi büyük rakipleri bulunsa da, Noice, güçlü bir oyuncu topluluğu oluşturarak ve oyuncular arasında bağlantı kurmayı ve paylaşımı teşvik ederek kendine özgü bir yer edinmeyi hedefliyor. Yakın zamanda başlayacak olan kapalı beta testi ise platformun özelliklerini daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunacak ve geri bildirimlerle platformun gelişimine katkı sağlayacak.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Tarlam

Topraksız tarım teknolojilerine odaklanan Tarlam, Founder One’dan 100 bin dolar yatırım aldı

Hockeystack

HockeyStack, 2.7 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!