in

Yerli oyun stüdyosu One Percent, 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!

One Percent
One Percent

Türk oyun stüdyosu One Percent, 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşen bir yatırım turunu başarıyla tamamladığını duyurdu.

Bu tohum öncesi yatırım, WePlay Ventures ve Startgate isimli yatırım firmalarından geldi. One Percent, yerli bir oyun stüdyosu olarak öne çıkmakta ve özellikle çok oyunculu aksiyon oyunları geliştirmeyi amaçlıyor. Alınan bu yatırımın, “One Percent” adlı oyunun geliştirme sürecini hızlandırmak ve test aşamalarını gerçekleştirmek için kullanılacağı belirtildi.

One Percent Nedir?

Girişim, 2022 yılında Burak Bozkurt, Emir Alp, Batu Erbilgin, Emre Tandar, Can Yıldızlı ve Alper Rende tarafından kurulmuş bir oyun stüdyosudur. Unreal Engine 5 gibi güçlü bir oyun motoru kullanarak yüksek kaliteli görsellerle dolu rekabetçi oyun deneyimleri sunmayı amaçlamaktadır. PC, konsol ve mobil platformlarda yayınlanması planlanan “One Percent” adlı oyunun 2024 başlarında oyuncularla buluşması beklenmektedir.

Stüdyo ayrıca UFE (Unreal Fortnite Engine) teknolojisi ile küçük çaplı oyunlar da geliştirmekte ve kısa süre içinde önemli oyun geliştiricileri arasında yer almayı hedeflemektedir.

Hedefleri Ne?

Ekip, tasarım ve teknoloji konularında en üst düzey deneyimi sunmayı hedeflediklerini vurguluyor. Bu yatırımın yanı sıra WePlay ve Startgate’in sunduğu stratejik desteklerin, stüdyonun yol haritasını hızlandırdığı ve oyuncularla buluşturma hedefine bir adım daha yaklaştırdığı ifade edildi.

WePlay Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Bora Koçyiğit, ekibine olan inançlarını ve potansiyellerine duydukları güveni belirtmiş ve bu süreçte ekibin yanında yer alarak desteklemeye ve yardımcı olmaya hazır olduklarını dile getirdi. Stüdyonun başarısına ulaşma yolculuğunda bir takım arkadaşı gibi yanlarında olacaklarını vurgulandı.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Teale

Sağlık teknolojileri girişimi Teale, 11 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

QuantHealth

Sağlık girişimi QuantHealth, 15 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!