in

OtoKonfor, kitle fonlama turunda 8 milyon TL yatırım aldığını duyurdu!

Otokonfor
Otokonfor

Yerli ve milli sermayeyle geliştirilen OtoKonfor, araç sahiplerinin satış sonrası ihtiyaçlarını tek bir uygulamada karşılayarak büyük bir başarı elde etti.

StartupBurada platformu üzerinden gerçekleştirdiği kitle fonlama turunda 707 yatırımcıdan toplam “8 milyon TL” yatırım aldı ve şirketin değerlemesi “190 milyon TL” olarak belirlendi.

OtoKonfor’un Marka Başkanı Özgün Yalın, yatırımın kullanımına dair açıklamalarda bulunarak, aldıkları 8 milyon TL’lik yatırımın yüzde 44’ünü pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine, yüzde 22’sini yazılım geliştirmeye, yüzde 22’sini personel giderlerine ve yüzde 12’sini yönetim giderlerine ayırmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, bu yatırım sayesinde planladıkları hizmetleri daha hızlı bir şekilde aktif hale getireceklerini ve hizmet sağlayıcılarını geliştirip artıracaklarını ifade etti.

Otokonfor nedir?

15 yılı aşkın otomotiv satışsonrası hizmetler alanındaki tecrübesi ile her türlü aracın kullanım süresi ve yaşam döngüsü içerisinde ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri (periyodik bakım, arıza onarım, cam ve lastik değişimi, vale, çekici, sigorta, yıkama ve kuaför, trafik cezaları ve kaçak geçiş takibi vb. gibi) www.otokonfor.com web sitesi ve ilgili uygulama marketlerinde bulunan cep telefonu uygulamaları üzerinden dijital platformlarda sunuyorlar.

Özgün Yalın, başarılı kitle fonlama turunu destekleyen tüm yatırımcılara teşekkürlerini ileterek, girişimin gelecekteki büyüme ve başarı hikayesine inancını vurguladı.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Pixis

Yapay zeka şirketi Pixis, 85 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

The Good Bug

D2C markası The Good Bug, Seri A turunda 3,5 milyon dolar topladığını açıkladı!