in

Yabancı dil öğrenme platformu Preply, 70 milyon dolar yatırım aldı!

Preply
Preply

Preply, online yabancı dil pazarındaki küresel varlığını güçlendirmek amacıyla C serisi yatırımını 120 milyon dolara çıkarmak için ek 70 milyon dolarlık yatırım aldı.

Yatırım turunda Horizon Capital liderliği üstlenirken, Reach Capital, Hoxton Ventures ve mevcut yatırımcılar da katılım gösterdi.

Preply Ask
Preply Ask

Bu yeni yatırımıyla, yapay zeka destekli bir öğretmen asistanı sunarak öğretmenlere yardımcı olacak ve kişiselleştirilmiş öğrenim araçları geliştirmek için kullanacak. Owl Ventures gibi önceki yatırımcılarla birlikte yeni yatırımcılar da Preply’nin girişim yolculuğunu destekleyerek güçlendirecek.

Büyüme Verileri Neler?

2012 yılında üç Ukraynalı girişimci tarafından kurulan Preply, şu anda Barcelona, New York ve Kiev’deki ofisleriyle 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren yaklaşık 500 çalışana sahip bir e-öğrenme merkezi haline gelmiştir. 180’den fazla ülkede kullanıcıları bulunan platform, 50’den fazla dilde eğitim veren ve 35.000’den fazla öğretmene sahip bir platformdur. Hatırlarsanız, 2016 yılında 1,3 milyon dolar yatırım alan bu girişim, aynı dönemde Türkiye pazarına açıldığını duyurmuştu. 2018 yılında ise, Türkiye’de iki yıl içinde “10 kat büyüdüğünü” açıklamıştı.

Preply App
Preply App

Paylaşılan bilgilere göre, Preply’nin gelirleri son üç yılda on kat artış gösterdi. Bu büyümeye, girişimin öğretmenlere ve öğrencilere sunduğu ürün deneyimindeki önemli gelişmeler etkili olmaktadır. Ayrıca hibrit çalışma modellerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, şirketlerin çalışanları için online dil öğrenme araçlarına olan taleplerinin arttığını da göz ardı etmemek gerekir. Bu bağlamda, geçen yıl Preply tarafından imzalanan 200’den fazla yeni anlaşma, şirketin B2B büyümesine katkı sağlamıştır. Girişimin müşterileri arasında Datadog, GroupM ve Bain gibi şirketler de yer almaktadır.

Preply’ın Gelecekteki Hedefleri Neler?

Geçtiğimiz ay, dünya genelinde 11.500’den fazla kurum tarafından kullanılan platform, İngilizce yeterlilik ölçütü TOEFL iBT®‘ye hazırlık konusunda deneyim sunmak üzere eğitim otoritesi ETS (Education Testing Service) ile ortaklık kurdu.

Girişim, öğrenmeyi ölçeklendirmek, erişimi iyileştirmek ve odaklanmayı güçlendirmek için yapay zeka desteği almaktadır. Aynı zamanda öğretmen ve öğrencilerin eşleştirilmesi için makine öğrenmesinden yararlanmaktadır.

Bununla birlikte, Preply’nin öğretmenlere yönelik bir öğretme asistanı sunulmaktadır. Bu yapay zeka aracı, öğretmenlere çeşitli alıştırmalar, dilbilgisi açıklamaları ve diyalog başlatıcıları oluşturma imkanı sağlar. Öğretmenler, bu aracı dersler sırasında, ödev hazırlarken veya ders planlaması yaparken kullanabilirler. Bu şekilde, insanların odaklanması gereken üst düzey görevlere odaklanmaları mümkün olur.

Son olarak, uygulamanın öğrenci performansı ve öğrenme modelleriyle ilgili verileri aktif olarak analiz ettiğini belirtmek önemlidir. Bu sayede, öğrencilerin zorlandığı alanları belirlemek mümkün olur ve kişiselleştirilmiş ders planları ve özetler geliştirilebilir. Aynı zamanda, en iyi derslerin ve öğrenme sonuçlarının nasıl elde edildiği konusunda içgörüler, öğretmen topluluğuyla paylaşılabilir.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

ChatGPT, Yapılan Araştırmalar Sonucunda Sağlık Sorularına İnsanlar Gibi İyi Yanıtlar Verebiliyor.

WhatsApp Wear Os

WhatsApp, Wear OS için bağımsız akıllı saat uygulamasını başlattı!