in

Siber güvenlik şirketi ProjectDiscovery, 25 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Projectdiscovery
Projectdiscovery

Açık kaynaklı siber güvenlik şirketi ProjectDiscovery, istismar edilebilir güvenlik açıklarını tespit etme konusunda uzmanlaşmış ve bu alanda faaliyet gösteren bir girişimdir. CRV liderliğindeki Seri A yatırım turunda “25 milyon dolarlık” yatırım aldı!

Point72, SignalFire, Rain Capital, Mango Capital, Accel ve Lightspeed gibi yatırımcılar da bu tura katıldı.

Yatırım nerede kullanılacak?

Projeye yapılan bu yeni yatırım, girişimin işletmelerin güvenlik açıklarını geniş çapta keşfetmelerine ve çözmelerine yardımcı olan ProjectDiscovery Cloud Platform adlı bir SaaS platformunu başlatmasına olanak sağladı. Bu platform, ProjectDiscovery’nin en popüler açık kaynak araçları üzerine inşa edildi.

ProjectDiscovery nedir?

Girişim, 2020 yılında Rishiraj Sharma, Sandeep Singh, Nizamul Rana ve Marco Rivoli tarafından kuruldu. Başlangıçta bir yan proje olarak ortaya çıkan ProjectDiscovery, Ocak 2021’de tohum yatırımı aldı ve bu noktadan sonra ekip, projeyi tam zamanlı olarak sürdürme kararı aldı. Şu anda girişim, web siteleri, uygulamalar, API’lar, bulut ortamları ve hizmetlerdeki açıkları sürekli olarak izliyor. IT ekipleri, şablonlarla birlikte çalışarak güvenlik açıklarını ve yanlış yapılandırmaları tespit edip düzeltebiliyor.

Project D. Cloud Platform, işletmelere varlıklarını yönetme, güvenlik açıklarını geniş çapta bulma ve giderme, ayrıca bulut güvenliği yanlış yapılandırmalarını düzeltme imkanı sunuyor. Bu platform, şu an 3000’den fazla kuruluş ve mühendise hizmet veriyor.

Girişim, pek çok açık kaynaklı girişimin izlediği bir yolu takip ederek, ücretsiz teklifler sunarak bu avantajı yönetilen bir bulut sürümüyle gelir elde etme amacında. Project D. Cloud Platform ise ücretli bir hizmet olarak sunuluyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Clotie

Yerli girişim Clotie, yapay zeka destekli styling asistanını duyurdu!

Mendaera

Sağlık robotik girişimi Mendaera, 24 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!