in

Sağlık girişimi QuantHealth, 15 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

QuantHealth
QuantHealth

QuantHealth, yapay zeka tabanlı çözümleriyle klinik deneylerde tedaviye verilen tepkileri öngörmeyi hedefleyen bir sağlık teknolojileri girişimidir.

Şirket, son A serisi yatırım turunda Pitango HealthTech ve Bertelsmann Investments‘ın liderliğinde 15 milyon dolarlık yatırım aldı. Mevcut yatırımcılar olan Shoni Top Ventures ve Nina Capital da bu yatırım turuna katılarak QuantHealth’e destek sağladı.

Bu son yatırım ile birlikte, QuantHealth’in toplam yatırım miktarı 20 milyon dolara ulaştı. Girişim, Ar-Ge faaliyetlerini daha da güçlendirmek amacıyla bu yeni kaynağı kullanmayı planlıyor. Orr Inbar tarafından kurulan şirket, klinik deneylerde yapay zeka kullanarak tedaviye verilen tepkileri tahmin etme konusuna odaklanıyor.

QuantHealth nedir?

QuantHealth, ilaç ve tedavi geliştirme süreçlerini optimize ederek ilaç şirketlerinin yeni ürünlerini daha hızlı geliştirmelerine yardımcı oluyor. Geliştirilen yapay zeka tabanlı çözüm, tedaviye verilen tepkiyi önceden öngörerek olası sonuçların daha etkili bir şekilde analiz edilmesine olanak tanıyor.

Neye ihtiyaç duyuyorlar?

Klinik deneylerin daha etkili bir şekilde tasarlanması ve yönetilmesi, genellikle eksik kalan bir alan olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, ilaçların başarı şansını artırmak için daha fazla veri ve analize ihtiyaç duyuluyor.

QuantHealth, bu soruna çözüm sunmak amacıyla büyük ölçekli klinik deneylerin simülasyonunu yapabilen bir yapay zeka teknolojisi geliştirdi. Şirketin bu teknolojisi, ilaç geliştirme süreçlerinde verimliliği artırarak maliyetleri düşürmeye yardımcı oluyor. 350 milyon hastaya ait verileri içeren geniş bir veri tabanı, tıbbi araştırma ve tedavi yöntemlerinin daha etkili ve hızlı bir şekilde geliştirilmesine destek sağlıyor.

Yatırımcılar, yapay zeka ve klinik deneyler alanının gelecekte büyük potansiyel taşıdığına inanmaktadır. Bu teknolojilerin ilaç geliştirme süreçlerini iyileştirebileceği ve maliyetleri düşürebileceği düşüncesiyle bu alana yönelik yatırımların artmasının beklendiği gözlemlenmektedir.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

One Percent

Yerli oyun stüdyosu One Percent, 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!

Speak

Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Speak, 16 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!