in ,

Ree-Pay’in Kurucusu Vietnamlı BNPL Girişiminin Satışa Çıktığını Söyledi

Vietnamlı bir şimdi al sonra öde (BNPL) girişimi olan Ree-Pay kendini satışa çıkardı.Şirketin kurucusu ve CEO’su Dragan Boziç, Tech in Asia’ya verdiği demeçte, kararın BNPL modelinin “küçük karlılığı” ve “yatırımcıların daha olgun ve kârlı şirketlere yatırım yapma iştahı” nedeniyle alındığını söyledi.”Yatırımcılardan nakit yakmadan kar elde etmek için, BNPL platformunun banka portföyündeki diğer geleneksel finansal projeleri satması gerekiyor” dedi.

Ree-Pay Hangi Yaş Aralığını Hedefliyor?

Boziç’e göre Ree-Pay şu anda işletmeyi ve fikri mülkiyetini satın almakla ilgilenen bazı Vietnam bankalarıyla durum tespiti sürecinde. 2020 yılında lanse edilen, Ree-Pay, ülkede ayda en az 15 milyon dong (605 ABD Doları) kazanan ve kredi kartı olmayan veya krediye hızlı erişim elde etmek isteyen 18 ila 35 yaş arasındaki profesyonelleri hedefliyor

ree pay“Platformumuzun, genç müşterileri çekmek için rekabet eden bankalar veya lisanslı tüketici finansmanı şirketleri için yüksek değere sahip olabileceğinden eminiz” dedi ve Ree-Pay’in perakendecilerle olan sözleşmelerinin “münhasır olarak” hâlâ yürürlükte olduğunu da sözlerine ekledi.

Ülkedeki diğer önemli BNPL oyuncuları arasında Kredivo ve Fundiin yer alıyor. Yerel e-cüzdan MoMo ayrıca bir BNPL hizmeti sunar. Düşük kredi kartı sahipliği ve yüksek tüketici talebi ile Vietnam, BNPL işletmeleri için potansiyel bir pazardır. Bununla birlikte, zorluklar arasında güvenilir tüketici verilerinin olmaması, BNPL hakkında yetersiz farkındalık ve bankaların ve tüketici kredisi şirketlerinin rekabeti yer alıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

starlink

Musk’ın Starlink Uydularının Radyasyon Sızdırdığı İddiaları Gündemde

Siber Güvenlik Girişimi SpecterOps, Series A Uzantısında 8,5 Milyon Dolar Kazandı