in

TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldığını açıkladı!

TeamSec
TeamSec

TeamSec, Menkul Kıymetleştirme, Finans ve Regülasyon Teknolojileri alanlarında yenilikçi bir yapay zeka destekli bulut tabanlı hizmet sunan bir girişim olarak öne çıkıyor.

İlk yatırım turunu başarıyla tamamlayan TeamSec, 42 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım alarak gelecek projelerine ivme kazandırmayı hedefliyor.

TeamSec Nedir?

TeamSec, Regülasyonel Teknolojiler ve Finansal Teknolojiler alanlarında geniş bir yelpazede yapılandırılmış finansal ürünler ihraç etme yeteneği sunarak müşteri odaklı bir yaklaşım benimsiyor. Özellikle menkul kıymetleştirme hizmetlerine odaklanan girişim, işletme sermayesi çözümleri sunarak ihracatçılara özel destek sağlamayı sürdürüyor. Bu yatırım turunda, farklı sektörlerden nitelikli melek yatırımcılar girişime katılarak büyüme potansiyelini destekliyor.

Hedefi Ne?

TeamSec’in global pazarlarda da rekabetçi bir konum elde etmeyi hedeflediği açıkça görülüyor. Yapay zeka destekli ve bulut tabanlı hizmetler sunan girişim, verimlilik, güvenlik ve esneklik gibi temel değerler üzerine inşa edildi.

SaaS (Securitization as a Service) ürünü ile menkul kıymetleştirme süreçlerini dijitalleştirerek finansal kuruluşlara ve finansal olmayan kuruluşlara çeşitli avantajlar sunuyor. Bu avantajlar, bilançodan riskli varlıkların çıkarılmasından sermaye yeterliliğinin artırılmasına kadar çeşitlilik gösteriyor.

Girişimin kurucularından biri olan Köroğlu, girişimin bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı kredi seküritizasyonlarını ve ihracatçılara yönelik özel işletme sermayesi çözümlerini vurguluyor. Aynı zamanda, yabancı para ihracat alacaklarını seküritize ederek finansman sağlama planlarına da dikkat çekiyor.

TeamSec’in uluslararası finans piyasalarında adını duyurarak inovasyonu benimseyen bir yaklaşımla büyümeye devam etmesi ve dijital dönüşümünün küresel pazarda da etkisini artırması bekleniyor. Girişimin kurucuları, bu yatırım turunun, hedefledikleri uluslararası pazara açılma yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade ediyor.

Türkiye’nin finansal piyasalarında menkul kıymetleştirme konusunda öncü bir rol oynayan TeamSec, tecrübeli ekibini genişleterek “Amerika, Çin, Avrupa, Kanada ve Körfez Bölgesi” gibi güçlü seküritizasyon pazarlarında da büyümeyi hedeflemektedir. Girişim, bu hamlesiyle hem Türkiye’deki hem de global finansal çevrelerde sürdürülebilir bir başarı yakalamayı amaçlıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Wint Water Intelligence

Su sızıntıları tespit girişimi Wint, 35 milyon dolar yatırım aldı!

Dropzone AI

Otonom yapay zeka güvenlik ajanları geliştiren Dropzone AI, 3,5 milyon dolar yatırım aldı!