in

Yapay zeka tabanlı B2B SaaS girişimi Juphy, 900 bin dolar yatırım aldığını açıkladı!

Juphy
Juphy

E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren Juphy, sosyal medya platformlarında etkili müşteri destek hizmetleri sunarak şirketlerin satışlarını artırmasına yardımcı oluyor.

Yapay zeka teknolojisine dayalı olan bu B2B SaaS girişimi, son yatırım turunda 900 bin dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Bu yatırım turuna Simya VC, APY Ventures, Start-up GSYF, Arya Kadın Yatırım Platformu ve Türkiye İş Bankası’nın iş birliği ile kurulan Maxis bünyesindeki ARYA GSYF dahil olmak üzere üç kurumsal fon ve sekiz melek yatırımcı katıldı. Bu son yatırım ile birlikte Juphy’nin toplam yatırım tutarı 1.2 milyon dolara ulaştı!

Juphy ne zaman kuruldu?

2019 yılında Osman Erdi Balcıoğlu, Eyüp İbişoğlu ve Alara Eren İplikçioğlu tarafından kurulan Juphy, özellikle Kuzey Amerika’da olmak üzere 98 farklı ülkede 2000’den fazla şirket tarafından kullanılıyor.

Ne sunuyor?

Girişimin yapay zeka destekli satış asistanı modülü, e-ticaret web siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden ürün satışlarını 7/24 otomatikleştirerek şirketlere müşteri hedefleme ve “satış artırma ” konularında kesintisiz çözümler sunuyor.

Girişimin Kurucu Ortağı ve CEO’su Alara Eren İplikçioğlu, yatırım sonrası görüşlerini paylaşarak “Üçüncü yatırım turumuzla birlikte San Francisco’da, Simya VC’nin iş ortaklarından dünyanın en iyi startup hızlandırma programlarından biri olan Alchemist Accelerator’a kabul edildik. Bu süreçte temel hedefimiz, Juphy’nin otomasyon, veri analizi ve raporlama özelliklerini geliştirerek Kuzey Amerika ve Avrupa’daki satışlarımızı artırmak ve ekibimizi genişletmektir” şeklinde konuştu.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Speak

Yapay zeka destekli dil öğrenme uygulaması Speak, 16 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!

Superluminal Medicines

İlaç keşif şirketi Superluminal Medicines, 33 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!