in ,

Segmentify, Bugüne Kadar Toplam 8 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türk yazılım şirketlerinin başarılı temsilcilerinden Segmentify, Inventram’ın danışmanlığını yaptığı Koç Topluluğu Şirketleri Birinci Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Sabancı Ventures liderliğinde gerçekleştirdiği yatırım turuyla Türkiye ve globaldeki büyüme yolcuğunda önemli bir gelişmeye imza attı. Bugüne kadarki yatırımları toplam 8 milyon dolara ulaşmış

segmentify

Segmentify yapay zeka teknolojisiyle, online satış yapan markaların ziyaretçilerine kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi sunarak cirolarını artırmalarını sağlıyor. Müşteri Etkileşimi Platformu (Customer Engagement Platform) Segmentify, çıktığı son yatırım turunda, Inventram’ın danışmanlığını yaptığı Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. Koç Topluluğu Şirketleri Birinci Özel Girişim Sermayesi Yatırım Fonu (GSYF) ve Sabancı Ventures’tan yatırım alarak bugüne kadar aldığı yatırım miktarını 8 milyon dolara yükseltti.

Murat Soysal: Segmentify Son 1 yılda müşteri sayısı 3’e katlandı

Türkiye ve globalde çalıştığımız markaların ‘‘Büyüme Partneri’’ olarak konumlanıyoruz. Bu nedenle farklı sektör ve coğrafi bölgelerdeki e-ticaret dinamiklerini yakından takip ediyoruz. Uluslararası uzmanlarla inşa ettiğimiz Excellence Center’ın (Mükemmeliyet Merkezi) oluşturduğu stratejileri markaların ihtiyaçlarını çözecek ve fırsatları yeni satış ve ciroya dönüştürecek pratiklere çözümlere döküyoruz. Bu yaklaşımımız çalıştığımız markaları hem çeşitlilik hem de sayı olarak arttırma konusunda önemli bir etken.”

2015 yılında Murat Soysal ve Ergin Eroğlu tarafından kurulan bir teknoloji şirketi olan Segmentify, yapay zeka ve büyük veri odaklı çözümler sunuyor. Şirketin bugüne kadar sunduğu çözümler ile online perakendecilerin, ziyaretçilerine en alakalı deneyimi sunması ve kişiselleştirilmiş ürün ve kampanya önerilerinde bulunmasını sağlayarak; her müşteriyle birebir, gerçek zamanlı etkileşime geçmesini mümkün kılıyor. Kolay ve hızlı entegrasyonu ile de öne çıkan Segmentify teknolojisinden, şu anda 40 ülkede 300’den fazla sanal mağaza yararlanmaktadır. Şirketin müşterileri arasında Puma, MediaMarkt, Intersport, Celtic F.C., Columbia, Migros, CarrefourSA ve Beymen gibi global markalar bulunuyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Siber Güvenlik Girişimi SpecterOps, Series A Uzantısında 8,5 Milyon Dolar Kazandı

Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Alması İçin FTC Onayı Geldi.