in ,

Shazam Artık Youtube, Tiktok ve İnstagram Şarkılarını da Tanıyabiliyor

Shazam, son güncellemesiyle müzik tanıma yeteneğini daha da genişleterek TikTok, Instagram ve YouTube gibi popüler platformlarda çalan şarkıları da tanıyabiliyor. Bu güncelleme, kullanıcıların daha fazla müzik keşfetmelerini sağlayarak müzik deneyimini zenginleştiriyor.

Artık Shazam kullanıcıları, uygulamayı açarak çalınan bir şarkıyı tanımak istedikleri zaman mavi düğmeye dokunarak aktif uygulamaya geri dönüş yapabilecekler. Shazam, iPhone’un mikrofonunu kullanarak çevrede çalınan şarkıyı algılayacak ve diğer uygulamalarla etkileşim halindeyken bile tanıma işlemini gerçekleştirebilecek. Birkaç saniye içinde şarkı tanımlanacak ve Shazam’a geri dönüldüğünde şarkının adı ve detayları kullanıcıya gösterilecek.

Artık Youtube ve Diğer Popüler Platformlarda’da Mevcut.

youtube

Bunun yanı sıra, Shazam’ın entegre olduğu Kontrol Merkezi’ndeki Şarkı Tanıma özelliği sayesinde müzik tanımlama işlemi daha da kolaylaştı. Kullanıcılar, YouTube gibi bir uygulama açıp şarkı çaldıktan sonra Kontrol Merkezi’ne kaydırarak Şarkı Tanıma simgesine dokunarak çalan şarkının adını öğrenebilecekler. Bu yöntem, YouTube uygulamasından çıkmayı gerektirmediği için kullanıcıların müzik dinleme deneyimini kesintiye uğratmıyor. Tanımlanan şarkı, bir bildirim olarak veya Dinamik Ada’da görüntülenerek daha fazla bilgi için Shazam uygulamasına yönlendirme yapacak.

Shazam’ın yeni güncellemesi, müzikseverlerin çevrelerinde çalan şarkıları hızlı ve kolay bir şekilde tanımlamalarını sağlayarak müzik keşfi ve paylaşımı konusunda daha da ileriye taşıyor. Güncellemeyi kullanmak için en son Shazam sürümünü ücretsiz olarak App Store’dan indirebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

Telexis şirketi

Telexistence Robotik Şirketi , 170 Milyon Dolar Yatırım Aldı

YouTube Eğitim Videolarında Yapay Zeka Dönemi

YouTube, eğitim videolarında yapay zeka tarafından oluşturulan sınavları test ediyor!