in

StartGate: Dijital Oyun Girişimlerine Destek Veren Yeni Kuluçka Merkezi Açıldı!

Bekleyiş Neredeyse Son Buluyor! Bugün StartGate ile Yepyeni Bir Oyun Başlıyor!

Bugün, 21 Haziran’da gerçekleşecek olan StartGate lansmanıyla hayallerinizi gerçeğe dönüştürme zamanı geldi! Bu yeni kuluçka merkezi, oyun endüstrisindeki en parlak beyinlerle buluşmanızı ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünyaya adım atmanızı sağlayacak. ????

StartGate’in CEO’su Mustafa Cihat Durmuş, yayımlanan bir bültende Türkiye’de her iki kişiden birinin dijital cihazlar üzerinden oyun oynadığını belirtti. Ayrıca, Londra’nın ardından Avrupa’da en çok oyun yatırımı yapılan ikinci şehir olan İstanbul’un, StartGate’in hedefiyle dünyada dijital oyun endüstrisinin merkezi haline gelmeyi hedeflediğini söyledi.

Durmuş, şirketin bu alana bu yıl 200 milyon lira yatırım yaptığını ve beş yıl içinde toplam yatırımlarını 500 milyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. StartGate, oyun geliştirici ve yatırımcı ekosistemindeki tüm paydaşları bir araya getirerek sektörde hayatta kalabilecek donanımlı girişimcilerin ortaya çıkmasını amaçlıyor.

StartGate’in İstanbul Maslak’taki genel merkezi, oyun tasarımcılarına teknik altyapı, pazarlama gibi alanlarda destek sağlayacak. Mustafa Cihat Durmuş, bu sayede yatırımcıların güvenli bir ortamda yüksek başarı oranına sahip projelerle etkileşimde bulunabileceklerini ve yatırım yapabileceklerini ifade etti.

Bu muhteşem fırsatı kaçırmamak için bugün StartGate’in lansmanına katılın ve birlikte oyun dünyasında devrim yaratalım! StartGate, yüksek potansiyele sahip dijital oyun ve oyun teknolojisi geliştiricilerinin girişimcilik yolculuklarında destek olmayı misyon edinmiştir. ????

StartGate, pazarlama, teknoloji, endüstriyel rehberlik ve ağ oluşturma gibi çeşitli konularda geleceğin oyun endüstrisi girişimcilerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve dünya çapında başarı hikayeleri yazmalarına yardımcı olmak için ortak bir platformdur. ✌️

Ne düşünüyorsunuz?

Ulaşım yönetimi sistemi sunan Rose Rocket Şirketi, 38 milyon dolar yatırım aldı.

DevOps bulut platformu Render, 50 milyon dolar yatırım aldı.