in

Siber güvenlik girişimi Stoïk, 10.7 milyon dolar yatırım aldı!

Stoik
Stoik

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren Fransa merkezli Stoïk, küçük ve orta ölçekli işletmeleri siber güvenlik risklerine karşı koruma sağlayarak dikkat çekiyor. Son yatırım turunda Stoïk, toplamda 10.7 milyon dolarlık bir yatırım aldı ve bu tur Munich Re Ventures tarafından liderlik edildi.

Ayrıca Opera Tech Ventures, Andreessen Horowitz ve Alven gibi önemli yatırımcılar da bu turda yer aldı. Şirket, yeni yatırımı uluslararası pazarda genişlemek amacıyla kullanmayı planlıyor.

Stoïk nedir?

Girişim, 2021 yılında Alexandre Andreini, Jules Veyrat, Nicolas Sayer ve Philippe Mangematin tarafından kuruldu. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin siber saldırılara karşı savunmasız olduğu düşünülen sektörlere odaklanıyor.

Ne sunuyor?

Stoïk, müşterilerine “siber saldırılar veya veri ihlalleri sonucu oluşabilecek maddi kayıpları karşılayan bir siber sigorta ürünü” sunuyor. Örneğin, bir siber saldırı nedeniyle işletmenin gelir kaybını telafi edebilirler. Ayrıca girişim, müşterilerine veri ihlalleri gibi durumlarda üçüncü taraf sorumluluğunu da karşılayabilir, bu da müşterilerin başkalarının verilerini koruma yükümlülüğünü yerine getirmelerine yardımcı olur.

Hizmetleri neler?

Girişim, müşterilerinin siber güvenlik seviyelerini artırmalarına yardımcı olmak için çeşitli hizmetler sunar. Bu hizmetler arasında DNS kayıtlarını izleme, online veritabanlarını parola sızıntılarına karşı tarama ve çalışanlar için siber güvenlik farkındalık programları düzenleme gibi önemli özellikler bulunur. Bu şekilde müşteriler, siber saldırılara karşı daha iyi korunabilirler. Stoïk, gelecekte Almanya’da da faaliyet göstermeyi planlayarak büyüme hedeflerini sürdürüyor.

Şu ana kadar 2 binden fazla müşteriye hizmet veren girişim, sigorta ürünlerini doğrudan müşterilere sunmak yerine üçüncü taraf sigorta şirketleriyle iş birliği yaparak müşterilerinin güvenlik ihtiyaçlarını karşılıyor.

Daha fazla yazımızı, buradan okuyabilir ve paylaşabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

The Good Bug

D2C markası The Good Bug, Seri A turunda 3,5 milyon dolar topladığını açıkladı!

Writer

Üretimsel yapay zeka girişimi Writer, 100 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı!